Pareigūnai stebi, ar laikomasi įstatymo, ir baudžia rūkalius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visą spalio mėnesį ypatingą dėmesį skyrė rūkančių nepilnamečių bei asmenų, rūkančių draudžiamose vietose, drausminimui.
Dėl šio pažeidimo vien mūsų mieste trylikai jaunų žmonių pradėtos administracinės teisenos.

Stebėtos švietimo įstaigų teritorijos

Ne vietoje dūmą užtraukę rūkaliai pareigūnų sutinkami kasdien. Protokolai rašomi tiek nepilnamečiams, tiek suaugusiesiems, kurie užtinkami rūkantys bendro naudojimo erdvėse – daugiabučių namų laiptinėse ar kitose neleistinose vietose.
Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai ragina gyventojus paisyti įstatymų ir pabrėžia, kad dėmesys į viešose vietose rūkančius asmenis bus nukreiptas ir toliau. Taip pat pareigūnai primena, kad šiemet įsigaliojo Tabako kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtintas draudimas asmenims iki aštuoniolikos metų vartoti tabako gaminius ir jų turėti.
„Per pirmąsias dvidešimt spalio dienų surengėme ne vieną reidą prie miesto mokymo įstaigų, stebėjome aplinką prie darželių ir fiksavome nusižengimus. Per šį laikotarpį sulaikėme trylika pažeidėjų, iš kurių  aštuoni buvo nepilnamečiai. Visais atvejais pradėtos administracinės teisenos“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio vyresnioji specialistė Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė.
Nepilnamečiams už rūkymą ar net tabako gaminių turėjimą gresia bauda nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių konfiskavimu. Bauda už jaunesnių nei šešiolikos metų asmenų nusižengimą skiriama jų tėvams arba globėjams.
Pareigūnai primena, kad vietų, kur draudžiama rūkyti, įstatymais yra numatyta gana nemažai.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Pareigūnai stebi, ar laikomasi įstatymo, ir baudžia rūkalius”

 1. to Laima parašė:

  Taip taip, tikrai tik valdininkai kalti, nės jug tie vaikučiai tėvų namie neturi, kurie jiems ir pinigėlius tiems rūkalams duoda. Nejuokinkit svieto, gerbiamoji, jei tėvai nemato, ką daro jų vaikai, tai jokie valdininkai čia nepadės…

 2. r parašė:

  viespateliau ,pabukit prie gabijos gimnazijos 2 buvusios vid.aplipusi mokiniu rukaliu kuneliais visa darbo birza..baisu ndt.o laiptines dsaugiabucio ypac vieno baisu atrodo jog ekskursijos.kaip zmones nepyksta.paasario mokykla,trecia tai ne tik kurina.sakes prie ko vien racke gimnazija

 3. Laima parašė:

  Ir prie Račkausko ir prie kitų mokyklų būriais jaunuoliai rūko, kiekvieną pertrauką, visi tai žino, visi tai mato. Daug ir gražiai kalba pedagogai, valdininkai, policininkai, bet rezultatai – rūkantys jaunuoliai būriais pertraukų metu :)

 4. Lora parašė:

  Pati penktadienį mačiau du Račkausko gimnazistus per pertraukėlę dūmą pešančius šalia mokyklos teritorijos.. O po to atgal į mokyklos suolą… Gėda…

 5. Komentatorius parašė:

  Užtektų pastovėti prie mokyklų, popieriaus pritrūktų protokolams. Ypač prie tų mokyklų, kuriose moksi šeštokai – aštuntokai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto