Pareigūnė vaikams priminė saugaus eismo taisykles

Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos I–IV klasių mokiniai susitiko su Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūne Audrone Jurdonaite-Ostrauskiene ir Amsiumi. Viešnia „mįslių lietumi“ labai greitai užmezgė kontaktą su mažaisiais klausytojais, įsitikino, jog saugaus eismo tema mokiniams yra labai gerai žinoma, ją reikia tik prisiminti.
Rankų miškas įrodė, jog pradinių klasių mokiniai puikiai žino šviesoforą, jo spalvų reikšmes. Vaikai demonstravo ir aiškino, kaip saugiai geba pereiti gatvę. Policininkė, bendraudama su mažaisiais mokinukais, pastebėjo, jog jie gerai žino pėsčiojo saugaus eismo, važiavimo dviračiu taisykles, geba saugiai su tėvais atvykti automobiliu ar autobusu, supranta diržų prisisegimo svarbą. Visus šiuo dalykus pareigūnė įtvirtino pasakojimu ir pastebėjimais iš savo darbo ir gyvenimiškos patirties. Mokiniai tikino pareigūnę, kad jie visi turi ir nešioja atšvaitus, žino, kur ir kaip juos užsidėti, kad būtų pastebimi vairuotojų tamsiu paros metu, ypač dabar, vėlyvą rudenį, kai kelyje į mokyklą tamsu.
Susitikimo metu pažiūrėtas ir aptartas ne vienas animacinis filmukas „Būk saugus kelyje“. Vaikams buvo naudinga prisiminti saugaus eismo taisykles, panagrinėti eismo pažeidimo atvejus. Mažiesiems patiko Amsius, jį glostė ir nusifotografavo atminčiai.
Susitikimai su mažaisiais eismo dalyviais būtini, nes šalyje dar dažnai pasitaiko skaudžių nelaimių keliaujant į mokyklą ar iš jos. Tikime, kad tokie susitikimai moko vaikus kelyje būtų atidžiais.
Mokyklos VGK dėkoja Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnei Audronei Jurdonaitei-Ostrauskienei ir Amsiui už šiltą ir naudingą pabendravimą su mokiniais bei įteiktas dovanėles.
Irena KLEMENIENĖ,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

One Reply to “Pareigūnė vaikams priminė saugaus eismo taisykles”

  1. Jonas parašė:

    Šaunuolė Audrutė :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto