Pareigūnų dėmesys – „lakstūnams“

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmą kartą mūsų rajone šešias dienas dirbo niekuo iš kitų neišsiskiriantis automobilis „VW Caddy“ su įmontuota greičio matavimo įranga.
Patikrinimų rezultatas – nustatyta per devyniasdešimt viršijusiųjų leistiną greitį.

Įranga išbuvo savaitę

Anksčiau šis Telšių vyriausiojo policijos komisariato specialusis automobilis Mažeikių rajone dirbdavo parą ar dvi. Šį kartą juo buvo patruliuojama visą praėjusią savaitę – nuo pirmadienio iki sekmadienio.
Pareigūnai su „VW Caddy“ apvažinėjo visą rajoną, kur didesnis eismo judėjimas, „patikrino“ ir miesto gatves.
Reido rezultatai – per šešias dienas nustatyti 92 nepaisiusieji leistino važiavimo greičio. 22 pažeidėjai nustatyti šeštadienį, vienu mažiau – ketvirtadienį, mažiausiai – tik aštuoni – trečiadienį.

Pranešimai pasieks jau kitą savaitę

Per šias dienas greičio matavimo aparatūra atskleidė du pažeidėjus, kurie leistiną greitį viršijo daugiau kaip 50 kilometrų per valandą, jiems gresia 1000–1500 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo mėnesio iki trijų mėnesių arba administracinis septynių parų areštas su teisės vairuoti atėmimu šešiems mėnesiams.
Dar devyni pažeidėjai leistiną greitį viršijo nuo 40 iki 50 kilometrų per valandą, jiems teks mokėti baudą nuo 600 iki 800 litų.
Pranešimai su raginimais atvykti į kelių policijos poskyrį dėl šių pažeidimų nusižengusius vairuotojus gali pasiekti jau kitą savaitę.

Greičio kontrolė – būtina

Patrulių būrio vadas Audrius Apulskis „Santarvei“ sakė, kad tokie patikrinimai bus organizuojami kiek įmanoma dažniau, nes pažeidėjų skaičius rodo, kad kontrolė būtina.
„Leistino greičio viršijimas yra viena dažniausių eismo įvykių priežasčių. Patikrinimus rengti nebus sunku – mūsų patrulių būrio pareigūnai jau moka dirbti su šia įranga, tai parodė rezultatai“, – sakė pareigūnas.
Imtis ilgalaikės greičio mėgėjų kontrolės privertė ir rajono kelių policijos poskyrio pateikta statistika: spalį užfiksuoti 158 greičio viršijimo atvejai, rugsėjį – 170, rugpjūtį – 195, liepą – 152. Nuo metų pradžios per dešimt mėnesių iš viso užfiksuotas 1571 greičio viršijimo atvejis (per tą patį laikotarpį pernai – 1343).
A. Apulskis pažymėjo, kad visą lapkritį bus kontroliuojami pėstieji, dviračio vairuotojai ir vadeliotojai, bus tikrinama, kaip tamsiuoju paros metu mažeikiškiai naudoja atšvaitus ir kitus šviesą atspindinčius elementus.
Lapkričio 8-ąją du papildomi patrulių ekipažai „pasižvalgė“ po atokesnes kaimo vietoves. Nustatyti išgėrę eismo dalyviai: automobilio vairuotojas, dviratininkas ir vadeliotojas.

6 Atsakymai į “Pareigūnų dėmesys – „lakstūnams“”

 1. Dobnce parašė:

  Ar yra buves cadis nufotkines sportiška,patrauklu berna viršijant greiti:-D

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Nesuvokia koki zveri vairuoja,vienas bumpt ir ilgi metai kalejimo, kaip tam teleloto vedejui…

 3. >FG parašė:

  aš važiuoju mažiau nei 90.

 4. kuku parašė:

  ir valanciaus gatveje reiketu..

 5. kaimyns po desine nams parašė:

  ant 20 vaziuot gali tik su dviraciu … visi normalus jud su srautu, kam nepatink visad gal su autobusu vaziuot arba kraustytis kitur gyvent…

 6. FG parašė:

  Kada bus pastatytas VW Caddy Jautakiu gatvej.Kur leidziamas greitis 20km,o nieks nevaziuoj maziau 90km

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video