Parengta Mažeikių senamiesčio architektūrinė vizualizacija

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį nuotoliniu būdu surengtas Mažeikių miesto tikslinės teritorijos vystymo kompleksinės savitumo architektūrinės vizualizacijos projekto pristatymas.
Lietuvoje žinomas architektas, profesorius, įmonės „Architekto studija“ vadovas Algirdas Žebrauskas, Žemaitijoje suprojektavęs daugybę objektų, mažeikiškiams pristatė savo viziją, kaip būtų galima išryškinti Mažeikių skiriamuosius bruožus, sukurti sąsajas tarp įvairių senamiesčio objektų, kad jie būtų vientisi, estetiški, funkcionalūs.

Mažeikiuose esančios Stoties, Vasario 16-osios, Laisvės, V. Burbos ir kitos gatvės bei šalia jų esantys istoriškai svarbūs pastatai, skverai, senamiesčio parkas atnaujinti palyginti neseniai.
Tačiau įvairių diskusijų metu, pavyzdžiui, Mažeikių miesto Įvaizdžio kūrimo darbo grupės posėdžiuose svarstant idėjas, kur ir kaip būtų galima įamžinti vieną ar kitą miesto sukaktį, kaip įprasminti miestą kūrusių istorinių asmenybių atminimą, vis išryškėja problema: miestas didelis, senamiestis sutvarkytas ir erdvių, kur tai padaryti, tarsi yra, bet kartu ir nėra. Ir mažeikiškiai kartais įvardija, kad senamiestyje „kažko trūksta“.
Todėl jau daugiau nei prieš metus Mažeikių rajono savivaldybės administracijos atstovai kreipėsi į architektą A. Žebrauską, prašydami padėti surasti jungčių tarp Mažeikių senamiestyje esančių svarbiausių objektų. Architektas ne kartą lankėsi mūsų mieste, apžiūrėjo miesto teritoriją ir dabar pristatė miesto viešųjų erdvių sutvarkymo architektūrines vizijas.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

ristatyme dalyviams ir žiūrovams kilo įvairių klausimų, jie išreiškė savo pamąstymus.
Tačiau ir Savivaldybės vadovai, ir architektas akcentavo: architektūrinė vizija – ne tas pats, kas techninis projektas.
Pasak A. Žebrausko, dauguma miestų taip daro – parengiamos vizualizacijos, kurios iš anksto leidžia vaizdžiau, suprantamiau, apčiuopiamiau matyti, suprasti tai, kas yra siūloma. O tik toliau, jei bendruomenės pritaria, jei yra finansinių galimybių, vizualizacijos konkretinamos, ruošiami techniniai projektai.

16 Atsakymų į “Parengta Mažeikių senamiesčio architektūrinė vizualizacija”

 1. Kitas Vaidas parašė:

  Taip mes inkstirai, artojai, plugo rankenos… nieko nepadarysi. Bet mes negyvenam telsiuose mascio pakranteje, negyvenam parke po kryziumi. Mes dirbam, mokam mokescius ir grizt namo ne isdauzytais ivaziavimais i kiemus, nesuklypusias apsemtais saligatviais vaiksciot. Sakot senamiescio parkas turetu but traukos vieta? Jaunos mamos su vezimeliais, pencininkai tiesiog naktim nemiega kaip nori iveikt kliuciu ruoza iki senamiescio

 2. Ieva parašė:

  Neduobėtos gatvės yra svarbu. O faktas, kad kuo tolyn, tuo jos Mažeikiuose baisyn. Bet ir gražus, jaukus senamiestis svarbu. Man patiko Žebrausko išsakytos mintys ir sugebėjimas ne kritikuoti, o konstruktyviai išdėstyti sumanymus.

 3. Vaidas parašė:

  Panašiai apie duobes kiemuose visokie inkštirai žviege ir Telšiuose, kai tas pats Žebrauskas pasiule kaip sutvarkyt paežeres. Nuvažiuokit šiltesne pavakare iki Telšių ir ne viena mažeikiškį sutiksit. Manau nei vienas nevažiuotumėt i Telšius, i kokia Masčio gatvę, pažiuret kaip išasvaltuotas daugiabučio kiemas…Bet jaučiu, artojai vistiek nesupras, ka aš čia parašiau…

 4. Romas parašė:

  Kai važineji su plugo rankena žinoma duobes nemaišo! Jei rimtai tai visi teisus ,užkniso juodai tos duobes ! Kas del parko ,tai mano nuomone nera jis toks didelis kad kurti tokias erdves .Tai pinigeliu plov…!

 5. Robertas parašė:

  Paskaičius komentarus,vis kyšo plūgo rankena-nesupykite. Ne tai,kad pasidžiaugtų kuriamais architektūriniais projektais,bet svarbiausia,kad niekas kiemuose neužlygina duobių.

 6. KoksSkirtumas parašė:

  Taip taip, gatvės ir kiemai siaubingai duobėti. Ką apie tai galvoja savivaldybės galvos, ar nieko negalvoja, nes iki savo pilių turi išsikloję puikius privažiavimus?

 7. Nežinomas parašė:

  Padarykite projektą Vytauto g. Kad pestieji ir dviratininkai turėtų taką ir vaikai galėtų su paspirtukais vykti, o ne pagrindiniu keliu.

 8. parašė:

  Manau, kad senamiesčiui jau nieko netrūksta. Dėmesio “mikruškei” trūksta…Savivaldybė, ūkininkai didieji, nelabieji, patvarkykit kiemų duobes pagaliau…Nesvaičiokit apie aukštą kultūrą, kurios neturit. Visų snukiai susiraukę, apsiblausę…, taip ir norisi duoti į ausį :)

 9. Jonis parašė:

  Visu pirma negriaut o nauju nestatyt ten kur jie nelabai jau ir tinka , o del krikscionybes tai tikrai greit priims partnerystes istatyma ir bus pati krikscioniausia , viso pasaulio priesaky

 10. Anonimas parašė:

  Lietuva krikščioniško pasaulio dalis ,todėl nuo seno čia daug kryžių ir juos griauti galėtų tik tikri degradai.

 11. Jonis parašė:

  As tai turiu klausima , Lietuva pasaulietiska valstybe , ar ……..? Nes prie ko cia kryzius ? Ar p. Zebrausks tiek grieku turi ? Nesamoniu nesamone

  1. Apolinaras parašė:

   Tas kryžius 100 metų stovi, ko Jūs prie jo prikibote

 12. B. parašė:

  Nuotraukose nematau juodu celofanu apvynioto pastato. Kur tas dingęs?

 13. Romas parašė:

  Ė jūs lunatikai geriau gatves sutvarkykit kaip priklauso,o tai jau pusei mažeikiečių transportui važiuoklės ištrankytos,plombos iš dantų baigia iškrist,o jus fantazuojat apie vizualizacija senamiescio parko.

 14. gyvenimiskai parašė:

  O realiai faktiškai – kuriuo keliuku vizualizacijos senamiesčio parke privažiuos mašinos su scena, jos įranga koncertams ir pan., VIP kavinei irgi reiks prezentų?

  1. Anonimas parašė:

   ta numatoma ‘broma” parko įėjime visiškai nereikalinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*