Parke – medžių tuštėjimo metas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Tvarkydami Plinkšių dvaro teritoriją jo savininkai per metus iškirto arti aštuoniasdešimties medžių. Komisija, tokiems darbams išdavusi leidimą, UAB „Linos namai“ įpareigojo 2014 m. parengti ir įgyvendinti Plinkšių dvaro sodybos želdinių pertvarkymo projektą. Nuvykus į dvarą medžių atsodinimo pėdsakų aptikti nepavyko.

Kreipėsi pagalbos

Penktadienį į „Santarvę“ kreipėsi nenorėjusi prisistatyti Plinkšių gyventoja. Esą bijanti, kad Plinkšių dvaro savininkai jai neišdaužytų langų.
Moteris teigė, kad pasikeitus Plinkšių dvaro savininkams, intensyviai ir be leidimo yra kertami dvaro parko medžiai, gamtai ir parką pamėgusiems lankytojams bus padaryta žala.
Anoniminio skundo tą pačią dieną sulaukė ir Mažeikių aplinkos apsaugos agentūra. Jos specialistai  į pranešimą reagavo operatyviai ir dar penktadienio pavakare apsilankė parke.
Situacija domėjosi ir „Santarvė“.

Savininkai nebendrauja

Šerkšnėnų seniūnas Alfonsas Šakauskas sutiko drauge su „Santarvės“ žurnalistais nuvažiuoti apžiūrėti Plinkšių dvaro parko.
Seniūnas priminė, kad dvarą prieš dešimtmetį įsigijo verslininkas iš Šiaulių ir padovanojo dukrai Linai Dunauskaitei jubiliejaus proga. Su dvaro šeimininkais kurį laiką buvo bylinėjamasi dėl pastatų įteisinimo, žemės klausimų.
Per visą šį laikotarpį taip ir nerasta bendro sutarimo, neužsimezgė kontaktai tarp seniūnijos ir dvaro savininkų. Nei pats seniūnas, nei Plinkšių kaimo bendruomenė nėra informuojama apie savininkų ketinimus dvaro ir jo parko atžvilgiu.

Visas rašinys  – „Santarvės“ laikraštyje.

10 Atsakymų į “Parke – medžių tuštėjimo metas”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  g.s.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel kertami medziai? Kam jie trukdo? Zmonems ,jie sveikatos ir stiprybes duoda..Kodel valdzioje sedi besirdziai ir nemastantys? Graudu.

 3. elena parašė:

  uz varnu medziojima ir medziu kapojima,, rytoj neisim i mero rinkimus

 4. Svečias parašė:

  Netikiu, kad buvo atvažiavusi šeimininkė ir pasake ta ta nupjaut kuri nieko nunusimano apie tai, geriau pas ta Mineiki nuvažiuot ir pažiurėt. Neinauda jam prieš rinkimus.

 5. plinkšiai parašė:

  Skaitai tokius komentarus ir galvoji, ką tie žmonės nori pasiekti? Mineikis pirmiausia yra darbuotojas, kas jam liepiama, tas ir daroma. Supuvusių medžių, kurie gali bet kada nuvirsti, negalima pjauti??? Tada saugiau ir gražiau vaikščioti po parką bus??? O atsodinti parką (kaip ir pjauti) irgi nėra taip paprasta, tam leidimai turi būti išduoti. Tai gal ponui Mineikiui tuo reikia pasirūpinti, tarsi čia jo asmeninis parkas būtų. Žmonės pasiskaitykit įstatymus.
  Sakot Mineikis blogas. Tai kodėl žmonės, esant reikalui, pirmiausia kreipiasi į jį? Kodėl žmogus, kuris kovoja už Plinkšių gerbuvį, sulaukia tiek piktumo.
  „Pirmininku įsigrūdo“ – tiesiog juokinga. Jau ir taip seniūnaičio indelis, bendravimas su žmonėmis buvo žymiai didesnis nei buvusio pirmininko.
  O tokie žmogaus skundimai, šmeižimai tik dar kartą įrodo, kad širšių lizdą užkabino. Gėda. Jei kas nepatinka pirmiausia išsiaiškinkite, o po to žmogų skųskite.
  O Mineikiui tik palinkėčiau stiprybės.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerbiamos komentatorės prieš rašant komentarus reikėtų įsijungti lietuvių kalbos raides klaviatūroje. Jei nepatinka situacija arba turite nusiskundimų kreipkitės tiesiogiai, bet ne per žiniasklaidą. Ponas Mineikis teisingas žmogus, kuris medžius kirto turėdamas visus leidimus, tai gal užteks kalbėti pasislėpus ir nežinant visų aplinkybių ? :)

 7. plinksiskiai parašė:

  Koks kuklutis pasirodo Mineikis. Vargsas ir nuskriaustas, o gal reikes malkas veztis is misko arba neduok Dieve pirkti, kaip ir visiems eiliniams vargsams? Dabar jis nieko nebijo, juk “ sedes “ TARYBOJE. Belieka tik mums balsuoti uz jo kandidatura .Cha cha cha.

 8. Plinksiskis parašė:

  Kaip gerai ,kad niekas nekontroliuoja nei savininku,nei priziuretojo..Ka nori ,ta daro.ponas Mineikis.kZmones vargsta su malkomis miske, o ponui Mineikiui medziai virsta vienas po kito ir nereikia bastytis po miska. Geda bus greit pamatyti parka. Prisimenu, kai dirbo parke ponia Kimtiene,Kaip ji stengesi del kievieno medzio issaugojimo. O ,kad taip dirbtu ponas Mineikis, dabar jau tapes ir Plinksiu kaimo bendruomenes pirmininku. O gal del to ir isigrudo i pirmininkus.:)

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Valdininkai,nepersistenkit su medziu pjovimu! Madziai reikalingi miestui,ypac Mazeikiams! Medziai valo uztersta mi
  iesto ora.

 10. SANTARVES baimė parašė:

  kur Mažeikių privatizavimo tesinys? Santarvė išsigando? Mažeikių partija stipresnė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto