Parke – tradicinė žemės ir aplinkos meno paroda

Autorės nuotr.

Kaip ir kasmet, jau aštuntą rudenį, asociacijos „Mano namai“ nariai inicijavo žemės ir aplinkos meno parodą „Gamtoje iš gamtos“.

Ketvirtadienį Mažeikių senamiesčio parke „virė“ veikla: parodoje dalyvauti pasiryžusių įvairių organizacijų atstovai statė, įrenginėjo, tvirtino – ruošė specialiai šiai parodai sukurtas kompozicijas ir instaliacijas.

Ruošiasi iš anksto

Mažeikių miesto bei rajono įstaigų, gyventojų bendruomenės jau žino, kad kasmet, rudenį, krintant medžių lapams, bus kviečiami kurti kompozicijas iš gamtos medžiagų.

Parke sutikta „Mano namų“ vadovė Krista Kinčienė pasakojo, kad šiemet parodoje užsiregistravo 24 kūrėjai – mūsų rajone veikiančių įstaigų, organizacijų bendruomenės ir pavieniai asmenys. Tarp dalyvių – ir senbuviai, atsiliepę į kvietimą kurti iš gamtinių medžiagų ir savo kūrybą pademonstruoti parke, ir naujos įstaigos bei nauji veidai.

Dauguma dalyvių jau iš anksto ne tik apgalvoja, bet ir iš gamtos gėrybių sukuria, padaro įvairių spalvų bei formų kompozicijas bei instaliacijas, o paskui jas atveža į parką ir surenka, sustato, sutvirtina – paruošia eksponuoti.

Pasak K. Kinčienės, gamta šiemet kūrėjams nėra dosni spalvingų lapų. Praėjusiais metais, tuo pačiu laiku, parke buvo išties auksinis ruduo. Tai parodoje eksponuojamiems kūriniams prideda papildomo žavesio, – kalbėjo organizatorė.

Pakvietė ir jaunąją kartą

Parke sutikome prie savo kūrinio besidarbuojančią floristę, mokytoją, kūrybinės studijos įkūrėją Laurą Stonkevičienę.

Pašnekovė džiaugėsi, kad Mažeikiuose vyksta toks tradicinis renginys, kuriame žmonės gali parodyti savo įgyvendintus sumanymus.

L. Stonkevičienė pasakojo: „Gamtoje iš gamtos“ ji dalyvauja trečius metus. Šiemet pakvietė prisijungti ir kūrybinę studiją lankančias mergaites. Jaunosios kūrėjos į šį kvietimą noriai atsiliepė. O jų mokytoja džiaugiasi, kad mergaitės turi labai daug idėjų ir jas įgyvendino.

L. Stonkevičienei teko pagalvoti apie techninius sprendimus ir pagelbėti mergaitėms, kad jų kūriniai būtų tvirti, stabilūs ir atlaikytų, pavyzdžiui, rudens vėjo išdaigas ar panašius dalykus.

Rytoj, spalio 13 d., 15.30 val. – simbolinis parodos „Gamtoje iš gamtos“ atidarymas ir dalyvių pagerbimo šventė.

Paroda – ilgalaikė, o tai, kiek laiko bus galima apžiūrėti kompozicijas, priklauso nuo gamtos, orų sąlygų ir autorių valios.  

2 Atsakymai į “Parke – tradicinė žemės ir aplinkos meno paroda”

  1. Lina parašė:

    Labai graži iniciatyva :) pavyzdys įkvepiantis ir kitiems miestams.

  2. parašė:

    Šaunuoliai, faina…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto