Parlamentarai svarsto, ar dar metams „susiveržti diržus“

ELTOS nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė siūlo dar metams, iki 2016 m. gruodžio 31 d., sumažinti Seimo Pirmininkui ir jo pavaduotojams reprezentacijos išlaidoms bei Seimo narių parlamentinei veiklai skiriamas lėšas.

Prieš nebalsavo nė vienas

Tai numatančioms Statuto pataisoms ketvirtadienį po svarstymo pritarė 55 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš, susilaikė 6 parlamentarai.
Seimo vadovė pasiūlė priimti jas ypatingos skubos tvarka, tačiau reikiamo parlamentarų skaičiaus salėje pritrūko. L. Graužinienė bandė pakartoti balsavimo procedūrą, kviesdama parlamentarus registruotis, bet pakankamo jų skaičiaus nebuvo.

Siūlė diferencijuoti parlamentarus

Seimo narys Rokas Žilinskas sakė nebijąs būti nepopuliarus, bet, jo vertinimu, tai populistinis pasiūlymas. Parlamentaras sakė, kad jam neužtenka parlamentinių lėšų nuvažiuoti į savo kuruojamą apygardą.
Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius siūlė svarstyti, ar neverta diferencijuoti daugiamandatėse ir vienmandatėse apygardose išrinktus parlamentarus, kurių išlaidos yra didesnės.
Seimo Pirmininkė L. Graužinienė sakė, kad tai neįmanoma, nes visi Seimo nariai yra vienodi, nepriklausomai nuo išrinkimo būdo.

Sutaupys beveik milijoną

Pasak L. Graužinienės, priėmus jos siūlomas Statuto pataisas sumažės valstybės biudžeto lėšų poreikis.
Seimo vadovės duomenimis, siūlomi pakeitimai per 2016 metus leistų sumažinti valstybės biudžeto lėšų poreikį 981 725 eurais.
2014 m. rugsėjo 18 d. buvo pratęstas laikotarpis, iki kurio liktų sumažintos Seimo Pirmininkui ir jo pavaduotojams reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos bei Seimo nariams skiriamos lėšos išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla.
Priėmus šias pataisas buvo nustatyta, kad mažesnių dydžių nustatymas yra laikinas ir galioja iki 2015 m. gruodžio 31 d., o nuo 2016 m. sausio 1 d. vėl grįžtama prie didesnių dydžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto