Paroda – lyg įvykusio plenero ataskaita

Kol kas dailės mokytojų paveikslų paroda eksponuojama Mažeikių kultūros centre, o paskui ji iškeliaus į Renavo dvaro svirną.

Mokytojo Aleksandro Novako iniciatyva jau ne pirmą vasarą vyksta Mažeikių rajono dailės mokytojams skirtas pleneras.
Po plenero jo dalyviai surengia parodą – besidomintiems menu suteikiama galimybė apžiūrėti mažeikiškių pedagogų sukurtus darbus.

Kaskart kitoje vietoje

Tris liepos mėnesio dienas Renavo dvaro sodyboje vykęs pleneras – jau trečiasis. Ankstesniais metais A. Novakas šį mokytojų susibūrimą rengė Akmenės rajone esančioje miško sodyboje, Šilutės rajono Mingės kaime.
Keičiasi vietovės, kuriose kas vasarą drauge kurti, bendrauti, pailsėti susitinka mūsų krašto dailės mokytojai. Priklausomai nuo vietovių, kinta ir plenero pavadinimas. Vis dėlto, kiekvienais metais pavadinime išlieka žodis „žalias“.
Šių metų plenero pavadinimas – „Renavo žalios spalvos“. Įvairiomis technikomis sukurti paveikslai dabar eksponuojami Mažeikių kultūros centre. Po to paroda iškeliaus į Renavo dvaro svirną.

Ne tik moko kitus, bet ir patys kuria

Dailės plenere Renave dalyvavo 9 dailininkai: Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro mokytoja Irutė Miltakienė, Mažeikių moksleivių namų direktoriaus pavaduotoja Aida Aleksejevienė, Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojai Asta ir Raimondas Milėškos, dailės mokytoja iš Viekšnių Aleksandra Norbutienė, Pavasario pagrindinės mokyklos ir Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos dailės mokytojas A. Novakas, menininkė Vaida Blistrubienė, keramikė Ilona Jonušienė bei Ilona Januškevičienė, kuri domėtis daile pradėjo po to, kai jos dukra baigė šią specialybę.

Plenero dalyviai sakė esantys dėkingi Aleksandrui Novakui už tai, kad jis kasmet juos sutelkia pabūti drauge, kurti ir ilsėtis.

Visiems plenero dalyviams būdinga tai, kad savo kasdienybėje dailės, technologijų, keramikos, dizaino subtilybių jie moko kitus žmones – vaikus ir suaugusiuosius – bei patys kuria, o sukūrę nevengia šių darbų parodyti visuomenei.
„Kiekvieno mūsų darbai yra asmeniški, „savame stiliuje“. Ir tas stilius išduoda informaciją apie kiekvieną žmogų. O kitą kartą ir nesitiki – pamatai darbą – ir jis vienoks, o pamatai žmogų, o jis visai kitoks nei jo kūrinys. Ir būna keista. Žodžiu, tiesiog pasidžiaukime vieni kitų kūriniais“, – apie parodoje eksponuojamus paveikslus kalbėjo A. Aleksejevienė.

Vakarais sulaukdavo svečių

Pasak plenero organizatoriaus A. Novako, dienomis jo dalyviai tapydavo, piešdavo, o vakarais bendraudavo.
Renave menininkai sulaukė ir svečių. Vieną vakarą juos aplankė Vytauto Klovos muzikos mokyklos atstovės – grupelė merginų su vadove Inga Grušaite. Plenero dalyvius viešnios pradžiugino muzikiniais numeriais. Mažeikiškis tatuiruočių meistras Algirdas Anužis dailės mokytojams papasakojo apie savo specialybę ir jos subtilybes. Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius supažindino su dvaro teritorijoje gyvenančias šikšnosparniais.
Pristatydamas parodą A. Novakas plenero dalyvių vardu dėkojo rėmėjams, kurių dėka pleneras įvyko – Rotary moterų klubui „Liberta“ bei kanceliarinių prekių parduotuvei „Grineira“. Padėkos nusipelnė ir Renavo dvaro sodybos vadovas bei darbuotojai – už tai, kad plenero dalyviai galėjo laisvai įsikurti, kad jiems nebuvo jokių apribojimų, – kada norėjo, tada kūrė.
Nida PUKELIENĖ
Autorės nuotr.

One Reply to “Paroda – lyg įvykusio plenero ataskaita”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto