Parodoje atgijo mokinių „Gyvybės medis“

Tatjana Damulienė ir parodą jai padėjęs surengti dailės mokytojas Aleksandras Novakas džiaugėsi bendru visų darbu. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienio pavakarę „Sodros“ Mažeikių skyriaus vestibiulyje atidaryta Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokinių karpinių paroda „Gyvybės medis“. Šiai parodai pateikta trisdešimt 7–10 klasių moksleivių darbų.

Pasak parodą surengusios Kalnėnų pagrindinės mokyklos technologijų mokytojos Tatjanos Damulienės, tai pirmasis šios mokyklos mokinių pasirodymas miesto visuomenei. Mokykloje rengti įvairias parodas, tarp jų ir karpinių, – jau įprastas dalykas.
„Karpiniams skyriau kelias pamokas. Norėjosi tuo sudominti vaikus – jie net nežinojo, kad iš paprasto balto lapo galima padaryti tokį grožį. Ir iš viso – vaikai nežino savo galimybių. Tai reikia išbandyti. O kai karpinius suklijavome, surengėme parodą mokykloje, jie patys buvo nustebę“, – pasakojo pedagogė.
Parodai dėl vietos stokos atrinkti geriausi moksleivių darbai. T. Damulienė įsitikinusi, kad toks mokinių išėjimas į viešumą – tikrai ne paskutinis, nes bus kuriama ir kitomis temomis.
Šios parodos tema  „Gyvybės medis“ pasirinkta neatsitiktinai: medis lietuvių tautodailėje vaidina svarbų vaidmenį, tai lyg gyvybės įsikūnijimas, visa ko pradžia – kur medis, ten ir žmogus, paukščiai, gyvūnai. Paroda atidaryta prieš pat Velykas, o tai – gamtos ir žmogaus atgijimo, atsinaujinimo metas.

One Reply to “Parodoje atgijo mokinių „Gyvybės medis“”

  1. Pritarianti parašė:

    Net ir suaugusieji nežino savo galimybių. Gerai, kai yra, kas padeda jas atskleisti. Šaunuolė mokytoja!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto