Parodoje Seime – ir mažeikiškių tautodailininkų kūriniai

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę) medžio skulptoriai Alfonsas Bendikas, Antanas Viskantas, Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir kryždirbys Virgilijus Mikuckis. Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Antradienį Seime, vitražo galerijoje, buvo atidaryta Žemaitijos meno kūrėjų darbų paroda „Mens, ėšaugės Žemaitiu žemie“.
Parodoje, skirtoje Žemaitijos metams ir Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osioms metinėms, eksponuojami ir keturių Mažeikių rajono tautodailininkų dirbiniai.

Garsiausių Žemaitijos tautodailininkų darbų paroda Seime veiks neilgai – tik iki gruodžio 16 dienos.
Joje eksponuojami tautodailininkų, gyvenančių ir kuriančių Akmenės, Telšių, Plungės, Kretingos, Klaipėdos, Radviliškio rajonuose, darbai. Mažeikių kraštui parodoje atstovavo kryždirbiai Virgilijus Mikuckis, Česlovas Pečetauskas ir skulptūras iš medžio kuriantys Antanas Viskantas bei Alfonsas Bendikas.
Iš kelių skirtingų idėjų, reikšmės bei vaizdinių objektų Žemaitijos menininkai savo
drožinėtomis medžio skulptūromis ir kaltais metaliniais kryžiais bei atkurta drabužių kolekcija atskleidžia aštuonis amžius vykusią Žemaitijos metamorfozę. Kartos, požiūriai, sumanymai, papročiai keitėsi, tačiau šioje kaitoje tautodailės menas buvo nepaklaidinamas ir tik stiprėjo, atskleisdamas žemaičių tvirtybę, kantrybę, darbštumą, užsispyrimą.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto