Pas traumatologus plūsta pacientai

Itin slidūs šaligatviai būna esant atlydžiui, todėl tokiu metu žmonės vaikščioti turėtų labai atsargiai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Per tris dienas į Mažeikių ligoninės priėmimo skyrių kreipėsi beveik pusšimtis žmonių, nukentėjusių dėl slidžių gatvių ir šaligatvių. Mažeikiškiai skundžiasi dėl prastai valomo miesto, tarnybos kaltina permainingus orus.

Pacientų padaugėjo

Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus vedėja Zina Jakštienė sakė, kad per tas kelias dienas, kai prisnigo, situacija stipriai pasikeitė, nes labai padaugėjo gatvėse dėl slidžių šaligatvių nukentėjusių pacientų.
Antradienį dėl kaulų lūžimų į priėmimo skyrių kreipėsi 19 mažeikiškių, keturi iš jų paguldyti į traumatologijos skyrių. Trečiadienį dėl tos pačios priežasties nukentėjo devyni žmonės, vieną teko guldyti į ligoninę, o ketvirtadienį itin daug pacientų kreipėsi iš pat ryto: daugelis nukentėjo pakeliui į darbą. Iš viso tą dieną į priėmimo skyriaus medikus kreipėsi 18 žmonių, du atsidūrė ligoninėje.
Skyriaus vedėja informavo, kad pagrindinė diagnozė – rankų kaulų lūžimai.
„Kai tik šaligatviai pradėjo ledėti, taip ir padaugėjo tipinių traumų. Praėjusį penktadienį buvo visiškai ramu, o šį turime didelį pacientų antplūdį. Sėdi pacientai skyriuje sugipsuotomis rankomis“, – teigė gydytoja.
Z. Jakštienė prisimena, kad panaši situacija pašalus buvo ir pernai: traumatologai įvykdė visas kvotas.

Su priekaištais nesutinka

Miestą prižiūrinčių tarnybų darbą tikrinantis seniūnas Šarūnas Armonas nelabai norėjo girdėti, kokia yra ligoninės statistika.
„Aš apie ligoninės skaičius negaliu pasakyti, gerbiamasis, kažkur apsirinkat skambinti. Ligoninės skaičiai ne visada priklauso nuo barstymo. Kad šaligatviai yra nebarstomi, čia jūsų nuomonė. Aš neginu jų, aš žinau: vakar tikrai barstėm, pagal mane“, – tikino seniūnas.
Dėl šaligatvių mieste priežiūros sutartis pasirašyta su bendrove „Kustata“.
Seniūnas šiai bendrovei jokių priekaištų teigė neturįs, atvirkščiai, jos darbą vertino „normaliai“.
„Kad blogai tvarko, nepripažįstu, normaliai tvarko. Jeigu jūs norite konfliktų, tai ir rašykite, o jei norite apie normalų tvarkymą… Aš negaliu ginčytis. Centrinėje spaudoje skaičiau, kad kai kur seniūnijose baigėsi pinigai, o mes, ačiū Dievui, jų dar turime. O jei neturėtume lėšų, ką tada darytumėt, kaip jūs galvojat?“ – atrėmė Š. Armonas.
Pastebėjus, kad trečiadienio vakare Pavenčių gatvėje buvo galima čiuožinėti, seniūnas dėl to taip pat turėjo tvirtą savo nuomonę.
„O kaip keliuose būna? Kai čiuožinėji ir labai ilgai čiuožinėji. Jei apledėja staigiai. Juk tai ne naujiena. Kodėl jūs mane provokuojate, kad yra nebarstoma, jei ne specialistas esate“, – kategoriškas buvo miesto vadas.

Tarnybas kontroliuoja

Š. Armono teigimu, miestą prižiūrinčių tarnybų darbą seniūnija kontroliuoja ne kiekvieną dieną, bet kiekvieną valandą.
„Visaip būna su jais. Rašome, sekame gatvių ilgius, vietas. Po kiekvieno darbo užbaigimo, kaip ir statybose, taip ir čia, pasirašome aktą. Prižiūrim kasdien, tik aktai pasirašomi mėnesiui baigiantis“, – paaiškino seniūnas.
Pašnekovas įsitikinęs, kad smėlio bei druskos mišiniu šaligatviai barstomi tinkamai ir laiku.
„Blogai, kad sninga, ką mes galime padaryti. Sutinku, yra visko, pats esu prieš keletą metų čiurną pasinarinęs ant ledo, ir ką padarysi, visada yra fors mažor (force majeure – nenugalima jėga – V. M.). Lietus barstymą greit panaikina. Šiandien rytą pranašavo šalną, o paskui lietų. O paskui didelį pliusą. Tad čia barstyk, kiek nori. Lietus čia pat viską nuplauna“, – situaciją komentavo Š. Armonas.
Sutartis su miesto parkus ir skverus prižiūrinčia bendrove „Paslaugos tau“ pasirašyta tik pirmadienį. Suabejojus, ar ne vėlokai, nes sniego galėjo būti ir anksčiau, Š. Armonas pareiškė, kad tada sutartis būtų buvusi pasirašyta anksčiau.

Sutartis – tik pirmadienį

Bendrovės „Paslaugos tau“ direktorė Dalia Poliakaitė pasakojo, kad praėjusiais metais sudarytos sutarties dėl skverų ir parkų tvarkymo terminas baigėsi lapkričio 11-ąją, o naujoji pasirašyta tik šį pirmadienį, nes buvo daug pretendentų, todėl užtruko viešųjų pirkimų procedūros.
Nuo antradienio pradėti organizuoti darbai, į vietas suvežtos ir sudėliotos bei pripildytos smėlio dėžės.
„Mes tik tik pradėjom dirbti, o sniegas dribo, krito, o kai vyksta tokie dalykai, tu gali valyti ar nevalyti, barstyti ar nebarstyti, vis tiek bus tas pats. Naujų technologijų niekas neišrado. Kai baigia snigti, tada per kelias valandas stengiamės sniegą nuvalyti ir pabarstyti. Kaip būna konkrečiose situacijose, sunku pasakyti“, – kalbėjo direktorė.
D. Poliakaitė tikino, kad dėl praėjusių metų darbo jokių pretenzijų nei iš užsakovo, nei iš mažeikiškių neišgirdo, tad mano, kad taip dirbs ir šiemet.

Trukdo temperatūrų kaita

Bendrovė „Kustata“ darbams mieste samdo subrangovą – bendrovę „Žemaitijos agroprekyba“. Jos darbų vykdytojas Rimas Bartkus, išgirdęs apie padidėjusį traumų skaičių, nesiginčijo ir sutiko, kad situacijų gali būti visokių. Tarnyba tvarko tik bendrus miesto šaligatvius, o prie namų ar įstaigų juos turi valytis patys gyventojai ar tuo pasirūpinti įmonių vadovai.
„Pats pastebėjau, kad prie parduotuvių privatininkai nei sniego valo, nei šaligatvių barsto“, – teigė R. Bartkus.
Pašnekovas tikino, kad pradėjus snigti, kelias naktis jų bendrovės žmonės pradėdavo dirbti pirmą valandą nakties, tik praėjusią naktį dirbo nuo keturių. Visas tas naktis sniegas buvo valomas, o šaligatviai barstomi smėlio ir druskos mišiniu. Bet permainingi orai esą daro savo: pabarsčius apledėjusį šaligatvį ir atšilus orui, smėlis užnešamas vandeniu ir jokio efekto nelieka.
Per naktį išbarstoma apie 6 kubinius metrus druskos ir apie 8 kubinius metrus smėlio.
„Kada ir ką daryti, žiūrim pagal situaciją. Jei yra atlydys, barstom smėlį ir druską, pasnigus valom sniegą. Dabar, kai lyja, viskas nusiplauna į šonus ir ant šaligatvių nieko nebelieka“, – patirtimi dalijosi R. Bartkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto