Pasaulinę socialinio darbo dieną – mintys apie žmonių tarpusavio ryšius

Kovo viduryje minima Pasaulinė socialinio darbo diena. Socialiniai darbuotojai visame pasaulyje propaguoja žmonių santykių svarbą. Tad ši diena – reikšmingas profesinis žingsnis į priekį.
Šių metų tema – „Ubuntu“: „Aš esu, kad mes esame – stipriname socialinį solidarumą ir visuotinį ryšį.“ Tai samprata ir filosofija, atspindinti socialinio darbo objektą – visų žmonių ir jų aplinkos tarpusavio ryšį. Ne atsitiktinai pasirinkta „Ubuntu“ tema, nes ji atskleidžia elgesį su kitais ar veiksmus bendruomenei naudingu būdu.
Šie veiksmai labai paprasti – padėti svetimam, kuriam reikia pagalbos, ir būti visaverčiu žmogumi. Ši humanistinė filosofija susijusi su Nelsonu Mandela (1918–2013), kuris įkūnijo šią sampratą ir perdavė milijonams žmonių. Socialinio darbo ir socialinės raidos specialistams tenka esminis vaidmuo siekiant socialinio solidarumo, visuotinio ryšio pripažinimo pabrėžiant visų žmonių ir aplinkos atsakomybę. Socialiniai darbuotojai dirba bendruomenėse su žmonėmis, kurie randa teigiamų būdų įveikti savo gyvenimo išbandymus. Tad ir toliau padėkime žmonėms sukurti tokią aplinką, kurioje norisi gyventi, pasitelkdami apsisprendimą ir socialinę atsakomybę.
Birutė VAIČKIENĖ
Plinkšių globos namų direktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto