Pasaulinei sveikatos dienai paminėti – gausybė renginių

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro archyvo nuotr.

Balandžio 4–8 dienomis prasidės ir visą savaitę vyks „Sveikatos dienos Mažeikiuose 2016“. Mažeikiškiai bei miesto svečiai kviečiami į nemokamas mankštas, sveikatos bei sporto specialistų paskaitas.

Proga dalyvauti, sužinoti, susimąstyti

Balandžio 7-ąją minimą Pasaulinę sveikatos dieną mažeikiškiai kviečiami sutikti prasmingai.  Šiemet pagrindinė Pasaulinės sveikatos dienos renginių tema – „Diabetas“.
Jau trečius metus Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras balandžio mėnesį rengia „Sveikatos dienas Mažeikiuose“.
Su mažeikiškiais ir rajono bendruomene bei jaunimu ugdymo įstaigose dirbantys Visuomenės sveikatos biuro specialistai šiuos renginius organizuoja siekdami pakviesti visuomenę susimąstyti, padiskutuoti ne apie ligas, o apie tai, kaip sveikatą išsaugoti.
Besidomintiems sveikatos išsaugojimo temomis šie renginiai bus galimybė išgirsti naudingos informacijos iš psichologės, socialinės pedagogės, lengvosios atletikos trenerio, gydytojo, žolininko ir visuomenės sveikatos specialistų.

Svečiuose – sveikatingumo specialistai

„Sveikatos dienų“ organizatoriai kiekvieną dieną paskyrė tam tikrai temai nagrinėti.
Pirmąją, pavadintą Aplinkos sveikatos diena, bus skaitomos paskaitos apie maisto pakuotes, plastiką, triukšmą ir jo įtaką sveikatai bei apie streso chemiją.
Antroji diena skirta fiziniam aktyvumui skatinti ir populiarinti. Trečiosios – Sveikos mitybos dienos pagrindinis akcentas: šiandieninių žmonių mityba. Tądien Visuomenės sveikatos biure lankysis diabetikų klubo „Žemaičių spėka“ atstovai ir skaitys paskaitą apie sergančiųjų cukriniu diabetu mitybą. Šilutiškis žolininkas ir vaistininkas Virginijus Skirkevičius supažindins su žolių teikiamomis galiomis.
Ketvirtadienį pranešėjai skaitys paskaitas apie priklausomybes, nepažintas psichiką veikiančias medžiagas bei vaikus žalojantį elgesį.
„Sveikatos dienas Mažeikiuose“ vainikuos penktadienis – psichikos sveikatos diena. Bus galima dalyvauti muzikos ir meno terapijos užsiėmimuose. Psichologė Virginija Servutienė patars, kaip gyventi taikoje su savimi. Lengvosios atletikos treneris Dainius Šaučikovas skaitys paskaitą „Nuo bėgimo pradžiamokslio iki klausimų apie maratoną“.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto