Pasaulio čempionatas – milžiniškoje palapinėje

Lietuvos vyrų rinktinei (treneris Raimondas Jackevičius – antras iš kairės) kelią link diviziono pusfinalio užkirto JAV rinktinė. Nuotraukos iš asmeninio archyvo.

Grįžęs iš Malaizijos sostinėje vykusio komandinio pasaulio stalo teniso čempionato, šalies vyrų rinktinės treneris mažeikiškis Raimondas Jackevičius teigė, kad įspūdžių daugybė. Ir ne tik dėl paties žaidimo peripetijų…

Lietuvius slėgė laiko skirtumas

Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre vykusiame pasaulio stalo teniso komandiniame čempionate varžėsi 87 vyrų komandos, kurios pagal pajėgumą buvo suskirstytos į keturis divizionus.
Lietuvai atstovavo šalies čempionas klaipėdietis Alfredas Udra, šešiolikmetis šalies vicečempionas kaunietis Medardas Stankevičius ir geriausią pasaulio reitingą pelnęs laukuviškis Tomas Mikutis, o jų treneriu buvo mažeikiškis Raimondas Jackevičius. Komanda rungtyniavo trečiajame divizione.
Kiekviename divizione taurėmis apdovanojami nugalėtojai ir prizininkai, o dvi pirmąsias vietas užėmusios ekipos iškovoja kelialapį į aukštesnį divizioną. Paskutines vietas užėmusios ekipos iškrenta į žemesnį divizioną.
Lietuvos vyrų rinktinė pogrupyje įveikė Mongoliją, Naująją Zelandiją, Venesuelą, Suomiją bei Kazachstaną, užėmė pirmąją vietą ir pateko į stipriausių komandų aštuonetą. Čia po itin atkaklios kovos rezultatu 2:3 lietuviai nusileido JAV rinktinei. Lemiamoje penkių partijų dvikovoje šalies čempionui A. Udrai savo varžovo taip pat nepavyko nugalėti.
„Planavome ir buvome pajėgūs nužengti iki finalo, tačiau nusileidome JAV rinktinei, kurią sudarė trys natūralizuoti kinai, su kuriais sunku rungtyniauti. Prisidėjo ir tai, ko labiausiai bijojome – šis mačas vyko dešimtą valandą ryto vietos laiku, kai tuo tarpu Lietuvoje buvo ketvirta valanda ryto… Žaidėjai per trumpą laiką nespėjo aklimatizuotis – naktimis miegas neimdavo, o ryto valandomis tiesiog pjaute pjaudavo. Tai, aišku, nepadėjo žaidimo kokybei“, – „Santarvei“ sakė treneris.

Apie mažeikiškio įspūdžius plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto