Pasaulio sveikatos apsaugos kryptys pirmą kartą formuojamos Lietuvoje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono komiteto 65-ąją sesiją, pirmą kartą surengtą Baltijos šalyse. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono komiteto 65-ąją sesiją, pirmą kartą surengtą Baltijos šalyse.

Vienintelis naudingas – sveiko gyvenimo būdo virusas

Kreipdamasi į sesijos dalyvius Prezidentė pabrėžė, kad Vilniuje priimti strateginiai sprendimai bus didelė parama kiekvienai šaliai formuojant nacionalinės sveikatos apsaugos kryptis.
„Labai sveikinu PSO kvietimą politikams, ypač sveikatos sistemos politikams, orientuoti sveikatos sistemas į visuomenę. Ji mus ragina aktyviau skatinti visus žmones siekti sveiko gyvenimo būdo. Tai vienintelis virusas, kuriuo kiekvienas turėtų užsikrėsti nuo vaikystės visam gyvenimui“, – sakė Prezidentė.

Strategija aktuali ir Lietuvai

Šalies vadovė gyvybių išsaugojimo planu pavadino sesijos darbotvarkės klausimus dėl sveikatos sistemos Europoje prioritetų, dėl tabako kontrolės, tuberkuliozės prevencijos veiksmų. Europos laukia nauji iššūkiai, susiję su migrantų srautais ir besikeičiančia visuomene.
Pasak Prezidentės, praktika orientuoti sveikatos sistemą vien į gydymą ir kovą su ligos pasekmėmis jau atgyveno. Todėl Europos fizinio aktyvumo strategija, kuri bus priimta šioje sesijoje, labai aktuali ir Lietuvai, mažinant sergamumą bei gerinant bendrą visuomenės sveikatą.

Dalyvauja 53 Europos valstybių ministrai ar deleguoti asmenys

Prezidentė susitiko su pirmą kartą Lietuvoje oficialiai viešinčia Danijos kronprincese Meri, PSO Europos regiono globėja, aktyviai besirūpinančia moterų sveikatos, vaikų mirtingumo, labdaros klausimais.
Šalies vadovė taip pat bendravo su PSO generaline direktore Dr. Margaret Čan, PSO Europos regiono direktore Dr. Zuzana Jakab ir kitais svečiais.
„Litexpo“ rūmuose prasidėjusioje PSO Europos regiono komiteto sesijoje dalyvauja 53 Europos valstybių sveikatos apsaugos ministrai ar jų deleguoti asmenys su delegacijomis, Europos Komisijos, tarptautinių organizacijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Sesija baigs darbą rugsėjo 17 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto