Pasaulio viktorinos čempionatas – ir pramoga, ir žinių pasitikrinimas

Nuotraukoje – Pasaulio viktorinos čempionato nugalėtojai (iš kairės į dešinę) Rūta Pėstininkaitė, Matas Nenartėnas, Žydrūnas Jonušas ir čempionato Mažeikiuose organizatorius Laurynas Jonauskas.

Šeštadienį Savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko Pasaulio viktorinos čempionatas.
Iki koronaviruso pandemijos šis intelektinis žaidimas vykdavo kasmet: vienu ir tuo pačiu metu susirungdavo ir savo žinias patikrindavo daugelio pasaulio ir Lietuvos kampelių gyventojai.
Šiemet žaidimas vyko vos trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Biržuose ir Mažeikiuose.

Įvyko po metų pertraukos

Pasaulio viktorinos čempionatas yra nemokamas, nekomercinis renginys, grįstas savanoryste, todėl vyksta ten, kur yra savanorių, pasiruošusių jį suorganizuoti ir pravesti. Dėl koronaviruso pandemijos viktorinos iniciatoriai šiemet ilgai nežinojo, ar galės ją surengti, kokie bus taikomi ribojimai dalyviams ir panašiai. Pernai čempionatas buvo atšauktas, o ir šiemet beveik iki paskutinės akimirkos buvo neaišku, ar viktorina vyks.
Mažeikiuose intelektinius žaidimus jau ne vienus metus koordinuoja ir organizuoja visuomenininkas, Savivaldybės tarybos narys Laurynas Jonauskas.
Mažeikiškis džiaugiasi po metų pertraukos vėl atsivėrusia galimybe ir mūsų mieste surengti Pasaulio viktorinos čempionatą: „Kvietimą rengti žaidimą Mažeikiuose gavau likus savaitei iki liepos 31 dienos. Teko pagalvoti, nes buvo mažai laiko. Be to, nors saugumo reikalavimai, kaip elgtis renginiuose, jau buvo supaprastinti, bet vis tiek jų buvo. Vis dėlto sužinojęs, kad, be mūsų miesto, viktorina vyktų tik Vilniuje ir Biržuose, nusprendžiau priimti iššūkį ir Mažeikiuose rengti viktoriną, kuriai nesiryžo didžioji dalis Lietuvos.“

Dėl pandemijos Pasaulio viktorinos čempionato Mažeikiuose dalyviai savo šypsenas turėjo paslėpti po kaukėmis.

Visiems dalyviams – tie patys klausimai

Šis renginys vienu metu vyksta visame pasaulyje. Klausimai yra verčiami į nacionalines kalbas, tad prie žaidimo sąlygų gali prisitaikyti kiekvienas. Viktorina yra asmeninis žaidimas, priešingai nei vadinamieji protmūšiai, kuriuose rungiasi komandos. Viktoriną sudaro du kėliniai, kiekviename – po 4 skirtingas temas. Žaidėjams tenka atsakyti į 240 klausimų. Kiekvienas kėlinys trunka po valandą.
„Žaidimas yra gana sudėtingas, įprastai geriausias žaidėjas Lietuvoje neatsako daugiau nei pusės klausimų. Bet kartu tai yra labai smagus laiko praleidimo būdas, ypač norintiesiems pasitikrinti savo įvairiapusį apsiskaitymą“, – tikino L. Jonauskas.
Lauryno JONAUSKO nuotr.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto