Pasaulis vienuoliktoko akimis – mažas

Asmeninio albumo nuotrauka

Tardamiesi dėl susitikimo ir pokalbio su Mažeikių Gabijos gimnazistu Elvinas Ribinsku, susitarėme susitikti mokyklos fojė, kur nors netoli paradinių durų. Netrukus pastebėjęs mane, nepažįstamą kažko lūkuriuojantį žmogų, užkalbino mokyklos direktorius.
Man prisistačius ir papasakojus, kokiu tikslu lankausi mokykloje, šnekučiuojamės ir jau dviese laukiame ateinančio Elvino, o jam – laisva pamoka, tad į susitikimą jis atskuba iš namų.

Pirmąją aplankė Rusiją

Keliones, priklausomai nuo jų pobūdžio, įprasta skirstyti į keletą rūšių. Žmonės keliauja poilsiniais, kultūriniais, pramoginiais, sportiniais, religiniais, verslo, sveikatinimo tikslais. O štai E. Ribinskas užsienyje lankosi kiek kitokiu tikslu. Jis nuolat dalyvauja tarptautiniuose fizikos konkursuose bei olimpiadose.
Septyniolikmetis vaikinas jau yra aplankęs Indiją, Vokietiją, Austriją, Slovėniją, Italiją. Jam yra  tekę pabūti kaimyninėje Latvijoje ir Rusijoje, kurioje gyvena jo močiutė.
„Pirmą kartą užsienyje lankiausi būdamas septynerių, vos baigęs pirmąją klasę. Su šeima keliavome pas močiutę į Rusiją“, – pirmąją didesnę savo kelionę prisiminė gimnazistas.
Tačiau didžiausią įspūdį iš visų aplankytų šalių vaikinui paliko Indija, kurioje jis buvo prieš dvejus metus. Ten su kitais moksleiviais Elvinas atstovavo Lietuvai tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje.

Važiuos antrąkart

Neseniai gimnazistas sėkmingai įveikė Vilniuje vykusios atrankos į tarptautinę fizikos olimpiadą užduotis ir liepos 5–12 dienomis vėl lankysis Indijoje, Mumbajaus mieste. Tad tai jau bus antrasis moksleivio vizitas į šią šalį.
„Prisimenu, su komandą lydinčiais vadovais į Indiją atvykome keliomis dienomis anksčiau, nei prasidėjo olimpiada. Pati olimpiada vyko Pune mieste, bet prieš išvykdami į šį miestą, pratindamiesi prie laiko ir klimato skirtumo, iš pradžių dvi dienas praleidome Delyje. Vienas iš viešbučių, kuriame gyvenome, buvo centrinio turgaus teritorijoje. Tai ten tvyrojo tokia judri, veiksmo kupina atmosfera: užsieniečiams vietiniai žmonės siūlo kažką pirkti: kartais net bruka apžiūrėti, paragauti, įsigyti. Vadovų buvome įspėti, kad po miestą vieniems vaikščioti nesaugu“, – prisiminė Elvinas.
Pasak pašnekovo, tarptautinių olimpiadų ir konkursų metu moksleiviai ne tik užduotis sprendžia. Jiems būna organizuojamos ekskursijos po žymiausias vietoves, susipažįstama su vietinėmis įdomybėmis.

Gimnazisto įspūdžiai apie Indiją – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto