Pasėlių deklaravimas jau vyksta įprastu būdu

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį startavo žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas įprastu būdu – tai yra su apsilankymais. Prieš tai porą savaičių trukęs deklaravimas nuotoliniu būdu rajono žemdirbių nesudomino, tokia galimybe pasinaudojo tik šiek tiek per dvidešimt žmonių.

Elektroniniu būdu – nedaug

Žemės ūkio skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė pasidžiaugė gera pasėlių deklaravimo pradžia: per pirmąsias tris dienas sulaukta 200 paraiškų.
25 ūkininkai deklaracijas pildė savarankiškai – tai yra per „Elektroninius valdžios vartus“. Tačiau galimybe dar balandžio mėnesį nuotoliniu būdu deklaruoti pasėlius rajono žemdirbių nesužavėjo, per dešimt dienų tokiu būdu pateikta vos aštuoniolika paraiškų.
Beje, kaip anksčiau yra pastebėję Žemės ūkio skyriaus specialistai, elektroninį pasėlių deklaravimą renkasi mažai žmonių, dažniau – jaunesni ūkininkai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais pasėlius ir žemės ūkio naudmenas deklaravo beveik 2 400 žemdirbių, iš jų elektroniniu būdu – tik 90.

Karantino sąlygomis – kitaip

Pasėlių deklaravimas karantino sąlygomis – iššūkis tiek paraiškas priimantiems, tiek jas teikiantiems žmonėms. Seniūnijos tam ruošėsi atsakingai, buvo sulaukta ir žemės ūkio ministro įsakymo, kaip organizuoti paraiškų priėmimą karantino sąlygomis.
„Savivaldybės administracija aprūpino reikalingomis saugos priemonėmis, kaukėmis, dezinfekcijos skysčiais, deklaracijas priimantiems darbuotojams ant stalų įrengtos pertvaros, kabinetuose pastatyti atskiri monitoriai paraiškų teikėjams stebėti, kaip pildomi dokumentai, į kabinetą įleidžiama tik po vieną žmogų, kabinetas yra pirmajame aukšte“, – saugumo priemones vardijo skyriaus vedėja A. Lukošaitienė.
Lankytojų srautą padeda reguliuoti ir iš anksto seniūnijose sudaryti grafikai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto