Pasėlių deklaravimas rajone smarkiai stringa

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Balandžio 19 d. šalyje startavo žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Trečiadienio duomenimis, paraiškų gauta tik iš 220 mūsų rajono žemės naudotojų – tai tik dešimtadalis praėjusiais metais deklaracijas teikusių ūkininkų.
Paraiškas priimantys specialistai nerimauja: dėl tokio vėlavimo vėliau gali susidaryti paraiškas teikiančių žmonių spūstis. 

Lauks sankcijos

Žemės ūkio skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė priminė: kaip ir ankstesniais metais deklaruoti žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus bei gyvulius galima prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus į seniūniją, kurioje registruota žemės ūkio valda.

Deklaruoti pasėlius bus galima iki birželio 14 d. Paraiškas bus galima teikti ir pavėluotai – nuo birželio 15 d. iki liepos 8 d. – tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokos suma bus mažinama 1 proc.
Praėjusiais metais paraiškų rajone gauta iš 2200 žemės naudotojų. Šiemet jas kol kas teikė tik kas dešimtas.

Priežastys neaiškios

A. Lukošaitienė negalėjo pasakyti, kokios tokio vėlavimo priežastys. Tuo labiau kad, atšaukus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso infekcijos, nebėra jokių apribojimų, dėl deklaravimo galima kreiptis bet kada.

Skyriaus vedėja spėjo, kad pasėlių deklaravimas stringa dėl to, jog dėl šalto pavasario ne visi žemdirbiai dar baigė sėją. Kita priežastis – pasikeitimai dėl valstybinės žemės naudojimo. Gali būti, kad ne visi yra įregistravę jos nuomos sutartis ir pan.

Nacionalinės žemės tarnybos (NZT) Mažeikių skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus priminė, kad šiemet valstybinę žemę deklaruoti gali tik tie pareiškėjai, kurių žemės nuomos sutartys – tiek ilgalaikės, tiek ir laikinos – įregistruotos Žemės ūkio valdų registre, jeigu registre dokumentų nebus – įbraižyti šių valstybinės žemės plotų nepavyks.

Ūkininkai, dirbantys valstybinę žemę, neturėtų laukti paskutinių deklaravimo dienų, nes jei  deklaruojant pasėlius valstybinėje žemėje įbraižyti lauko nepavyksta, gali tekti kreiptis į NŽT rajoninį skyrių. Klaidoms ištaisyti, duomenims patikslinti, informacijai perduoti – tam reikalingi papildomi darbai ir laikas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto