Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas šiemet – be sankcijų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasibaigęs pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas išryškino tendencijas: ūkiai stambėja, didėja žieminių kultūrų plotai, mažiau sėjama vasarojaus.
Deklaruojant pasėlius pirmą kartą nebuvo taikomos sankcijos – jos atšauktos, atsižvelgiant į besitęsiančią COVID-19 pandemiją ir šalyje paskelbtą visuotinį karantiną.

Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė pasidžiaugė: nors paraiškos buvo teikiamos karantino metu, viskas vyko sklandžiai, pagal su pareiškėjais suderintą grafiką, skundų nesulaukta. Tuo laikotarpiu naudotos visos apsaugos priemonės.
Pagrindinis pasėlių deklaravimas pasibaigė birželio 7 d., pavėluotai paraiškos buvo priimamos iki liepos 2 d.
Įprasta, kad pateiktoms paraiškoms už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokų suma būdavo mažinama 1 proc. Tačiau šiemet Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į besitęsiančią COVID-19 pandemiją ir šalyje paskelbtą visuotinį karantiną, vėlavimo sankcijų taikymą atšaukė.
A. Lukošaitienė pastebėjo, kad ūkininkai džiaugėsi tokiu sprendimu. Per pratęstą laikotarpį sulaukta nemažai paraiškų. Iki birželio 7 d. pasėlius buvo deklaravę šiek tiek daugiau nei 1 900 ūkininkų.
Susumavus viso deklaravimo laikotarpio rezultatus, paraiškų gauta beveik 2 300.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto