Pasibaigus žiemai, gripo sezonas dar nesibaigia

Peršalimo ligomis daugiausia serga mažieji mažeikiškiai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Mažeikiuose stabilus – didžiąją šaltojo sezono dalį mūsų rajonas buvo pusiaukelėje iki gripo epidemijos.

Mažeikiai apskrityje pirmauja

Per savaitę Mažeikių rajone užfiksuotas vienas gripo atvejis – šis virusas į lovą paguldė vaiką. Ir kitomis peršalimo ligomis praėjusią savaitę sirgo daugiausia vaikai – beveik 270. Per tą patį laiką suaugusiųjų sunegalavo penkios dešimtys.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus duomenimis, per savaitę dešimčiai tūkstančių rajono gyventojų teko 51 ligos atvejis. Tai pusiaukelė iki gripo epidemijos.
Šis mūsų rajone užfiksuotas rodiklis aukščiausias visoje Telšių apskrityje. Plungės rajone bei Rietavo savivaldybėje jis nesiekia nė 30-ies, Telšiuose – 46.

Žmonės labiau save saugoja

Paprastai Mažeikių rajone sergamumas peršalimo ligomis pakildavo sausio pabaigoje – vasario pradžioje ir tęsdavosi iki kovo vidurio.
Skyriaus vedėja Irena Macijauskienė „Santarvei“ apibendrino, kad visą šaltąjį sezoną rajone buvo stabili situacija – be jokių „išsišokimų“.
„Gal didelių, ekstremalių situacijų nebeturėsime, vis dėlto pamažu šyla. Žiūriu, kad ir kituose rajonuose nebuvo epideminio lygio – nereikėjo nei mokyklų uždarinėti, nei kitų saugos priemonių imtis. Tačiau pernelyg džiaugtis negalime – kad jau pragyvenome žiemą, nereiškia, kad pragyvenome ir gripą,“ – atkreipė dėmesį pašnekovė.
I. Macijauskienė samprotavo, kad galbūt žmonės pradėjo labiau saugoti save. Kad specialiai ruošiasi peršalimo ligų sezonui, patvirtino ir gatvės apklausoje dalyvavę mažeikiškiai.

One Reply to “Pasibaigus žiemai, gripo sezonas dar nesibaigia”

  1. Gripas parašė:

    Gripas yra zjb. Atgaivina ir atjaunina organizmą: sukelia visus galimus kūne negalavimus, o vėliau aukšta temperatūras visą tą balastą 39- 40C temperatūra sudegina, išvalo visą šlaką, naujai perkrauna imunitetą. Gi ne vienas iš po gripo, kai iš po geros pirties jaučiasi? Toks išsekęs, suglebęs, be jėgų ir svorį numetęs. Tik reikia vykdyti pono gripo direktyvinius nurodymus. Kai liepia gulėt, reikia gulėt, kai liepia nesiparint, reikia nesiparint. Tiesiog, kai gripas vykdo organizmo perkrovos programą, nereikia vaidint herojaus.

    Pastebėjau, kai pradėjau skiepytis nuo gripo, farmacininkams pradėjau duoti neblogas pajamas: pradėjo kibti visokie „…itai“, kai anksčiau, iš po gripo terapijos, tokių dalykų ištisus metus nebūdavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto