Pasidžiaugti jurginais – į Dingailus

Vaclovas Akavickas sako, kad visi, kurie neabejingi jurginų žiedų grožiui, kviečiami apsilankyti Dingailuose.

Išdidžiai į saulę iškėlę purius žiedus žydi jurginai – margaspalviai rudens pranašai.
O Mažeikių rajone gyvenantys ir šias gėles auginantys Irena ir Vaclovas Akavickai laukia svečių.

Dvi gėlėms dedikuotos šventės

Lietuvoje gyvuoja neoficiali sąvoka – gėlių turizmas.
Nuo ankstyvo pavasario, kai pradeda žydėti pirmosios gėlės, iki pirmųjų šalnų žmonės traukia į įvairius šalies kampelius pasigėrėti žibutėmis, narcizais, alyvomis, bijūnais, levandomis, saulėgrąžomis ir dalyvauti šiems augalams dedikuotuose renginiuose.

O dažnas, atvykęs į vieną ar kitą rajoną, kartu aplanko ir įdomiausius, gražiausius to krašto kultūros, gamtos paveldo objektus.

Mažeikių rajone kasmet organizuojamos dvi su gėlėmis susijusios šventės. Renavo dvare šį pavasarį vykusi Žibučių žydėjimo šventė buvo 10-oji. Sedoje rugsėjo 9 d. dvyliktą kartą įvyks Jurginų šventė.

Pats laikas vykti į jurginų lauką

Dingailuose, kaime tarp Sedos ir Renavo, gyvenantys Irena ir Vaclovas Akavickai yra tie žmonės, kurie padovanoja, paaukoja daugiausia jurginų, reikalingų šventės vietai papuošti, kompozicijoms iš šių gėlių kurti.

Neseniai I. Akavickienė socialinio tinklo „Facebook“ skelbimų grupėse išplatino skelbimą, kuriame Mažeikių, Plungės, Telšių, Skuodo rajonų gyventojus ir visus, norinčius pasidžiaugti jurginais, pasidaryti gražių nuotraukų, kviečia atvykti į jų auginamų jurginų lauką.
Adresas: Jurginų g. 30, Dingailai.

Sedoje kasmet vykstančios šventės dalyviai demonstruoja savo kūrybiškumą kurdami kompozicijas iš jurginų žiedų.

Ne vietiniams iš anksto reikėtų pasižiūrėti į žemėlapį, išsiaiškinti, kur maždaug važiuoti. Atvykus ilgai klaidžioti nereikės – iš tolo akis patrauks įvairiomis spalvomis mirgantis laukas.

„Dabar pats laikas apsilankyti, nes rugsėjo 8-ąją skinsime žiedus – jų reikės šventei Sedoje. Aišku, paskui irgi bus galima atvažiuoti, bet tik po kokios savaitės, kai pražys likę nenuskinti žiedai. Bet vėl – yra rizika, kad jie gali nušalti. Pavyzdžiui, pernai šalna jurginus pakando rugsėjo 3-iosios naktį“, – pasakojo jurginų kolekcininkas ir augintojas V. Akavickas.

Lankymas nemokamas

Pasak pašnekovo, palyginus su praėjusiais metais, šiemet jurginų žydėjimas prasidėjo šiek tiek vėliau. Tačiau žiedų yra daugiau.

Irena ir Vaclovas Akavickai daugiau nei 500 rūšių jurginų kolekciją yra pasodinę apie šešiasdešimties arų žemės plote.

Dingailiškiai Irena ir Vaclovas Akavickai šias rudenį pranašaujančias gėles augina jau beveik du dešimtmečius.

„Tegul tik žmonės atvažiuoja, apsilanko, džiaugiasi. Už apsilankymą mes pinigų neprašome“, – apibendrino dingailiškis ir pasidžiaugė, kad sulaukia draugiškų, mandagių, bendrauti mėgstančių lankytojų. Dalis jų atvyksta kasmet.

„Prieš rugsėjo pirmąją – tradicinė išvyka į Akavickų jurginų ūkį. Koks žydėjimas, kiek grožio… Kiek reikia stiprybės ir jėgų prižiūrėti šias spalvingas gėles. Žinau tai iš patirties, nes pati kažkada juos auginau“, – taip apie apsilankymą Dingailų kaime savo paskyroje socialiniame tinkle rašė mažeikiškė, kasmet nuvažiuojanti į jurginų lauką.

4 Atsakymai į “Pasidžiaugti jurginais – į Dingailus”

 1. Virginija parašė:

  Teko ten lankytis ne vieną kartą.Mieli šeimininkai puoselėjantys grožį.Daug darbo įdėta,kad mes galėtume juo gėrėtis🙂.Sėkmės!Kuo geriausios sveikatos Jums abiems.Ačiū!

 2. Rita parašė:

  Nuostabus grožis …

 3. Zinaida parašė:

  Šaunuoliai!

 4. Ačiu! parašė:

  Labai gražu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto