Pasikeisti stogus panoro vos du šimtai rajono gyventojų

Mažeikių rajone buvo 198 gyventojų, panorusių pasikeisti asbesto stogus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nacionalinė mokėjimo agentūra baigė rinkti paraiškas iš kaimo gyventojų, norinčių pasikeisti asbesto stogus. Pasinaudoti Europos Sąjungos parama panoro vos du šimtai mažeikiškių.

Apskrityje – daugiausiai

Kaip skelbia Nacionalinė mokėjimo agentūra, aktyviausiai paraiškas teikė Panevėžio ir Kauno  apskričių gyventojai. Iš kiekvienos paraiškų gauta šiek tiek per 1100.
Mažiausiai paraiškų pateikė Marijampolės (534), Telšių (580) ir Klaipėdos (596) apskritys.
Telšių apskrityje iš Mažeikių rajono buvo daugiausiai (198) gyventojų, panorusių pasikeisti asbesto stogus. Jeigu paraiškos bus patenkintos, į mūsų rajoną atkeliautų 1,2 milijono litų.
Antrieji pagal paraiškų skaičių apskrityje yra plungiškiai.

Liko lėšų

Kaimo gyventojai, norintys pasikeisti asbesto stogus, paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai  galėjo teikti 2012 m. sausio – kovo mėnesiais. Preliminariais agentūros duomenimis, iš viso užregistruota 8 tūkstančiai paraiškų, prašoma paramos suma siekia 50,4 mln. litų. Tuo tarpu šiai veiklai skirta 60 mln. litų paramos lėšų.
Į paramą galėjo pretenduoti gyventojas, ne mažiau kaip penkerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravęs kaimo vietovėje, kurios gyventojų skaičius neviršija 6 tūkstančių.
Numatyta kompensuoti 50 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusią dalį turės prisidėti pats gyventojas. Maksimali paramos suma vienam projektui įgyvendinti – 10 tūkst. litų.

6 Atsakymai į “Pasikeisti stogus panoro vos du šimtai rajono gyventojų”

 1. Benas parašė:

  tik 200….. juk ne už dyką keičia, kas gerai žino savo pinigų reikia turėti min 15 000, iš kur tiek gauti????? ekonominė padėtis pas mus liuks….

 2. Jonas parašė:

  Nereikia niekur skubėti. Kadangi pilnai įrodyta, jog asbestas tikrai pavojingas sveikatai, aplinkai, tad valstybė neabejotinai skirs daugiau lėšų tam projektui įgyvendinti. Be jokios abejonės bus skiriama ir apie 70% lėšų iš Europinių pinigėlių. Neleis, kad kaimynas nuodytų kaimyną… Palaukim, mielieji.C3

 3. Zosė parašė:

  Mano nuomone, reikia padėkoti savivaldybei. ,,Gerai“ padirbėjo ,,Vienas langelis“ – ne tik nesuteikė informacijos – siuntinėjo į seminarą, bet ir gerokai pasidarbavo, kad pagąsdintų žmones ( kaip sunku bus išvežti seną šiferį, kaip jį supakuoti vos ne kaip dovaną reikės ir kt. ir t.t.) taip ne vienam žmogui fantazija keisti stogą ir praėjo… Todėl ir panoro VOS du šimtai neišsigandusių…

 4. nesutinku parašė:

  visai nėra tiek sudėtinga. Tuo labiau kad seniūnijų specialistai padeda. Be to, jei gauti už dyką tūkstančius, tai gali nors ir kelias šimtines numesti tam, kas sugeba sutvarkyti visus popieriukus. Manau, kita problema. Žmonės neturi pinigų savo daliai sumokėti.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  nesupratau kodel mieste neleido keisti,tipo kitokie cia gyvena?

 6. Mindaugas parašė:

  Toks mazas paraisku teikeju skaicius yra del to, kad pakankamai sudetinga procedura del to pasikeitimo , nes daug popierizmo yra tame reikaliuke ir sudetinga pakankamai zmogui nesusidurusiam su panasia procedura, del to zmones ir nesivargina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto