Pasikeitė Kaimo bendruomenių sąjungos vadovė

Genoveita GRICIENĖ (kairėje) ir Rūta NARMONTIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjunga išsirinko naują vadovę. Ja tapo šiuo metu dviem kaimo bendruomenėms vadovaujanti Rūta Narmontienė.
Aštuonerius metus sąjungai vadovavusi Genoveita Gricienė pasakojo su šiomis pareigomis atsisveikinanti be liūdesio ir kurianti naujus veiklos planus.

Pastebi ryškius pokyčius

Kaimo bendruomenės Mažeikių rajone pradėjo steigtis nuo 2000-ųjų metų. Po ketverių metų buvo įsteigta ir Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjunga, kuriai nuo pat pradžių vadovavo G. Gricienė.
Sediškė „Santarvei“ pasakojo per tą laiką stebėjusi, kaip keitėsi bendruomenių gyvenimas ir jų lyderiai.
„Pirmoji banga atėjo „keisti pasaulio“. Tai buvo idealistai, optimistai, puolė dirbti darbų už kultūros darbuotojus, seniūnus… Atėjo mokymai, seminarai – susivokėme, suradome savo vietą. Pradėjo keistis bendruomenių pirmininkai – iš dvidešimt devynių pasikeitė dvidešimt du. Antroji banga – paraiškų teikimas, projektų vykdymas, nusivylimai, negavus pinigų, viešieji pirkimai… Ir visa tai – savanoriška veikla,“ – per aštuonerius pirmininkavimo metus sukauptais įspūdžiais dalijosi pašnekovė.
G. Gricienė pasakojo, kad per šį laiką pasikeitė ir valdžios požiūris į kaimo bendruomenes – pradedant seniūnais ir baigiant Savivaldybės administracijoje dirbančiais valdininkais.
Tačiau iki šiol atsiranda tokių, kurie bendruomenės lyderius tebemato kaip opoziciją, trukdančią dirbti, – pastebėjo sediškė.

Ruošia naujus planus

Iš sąjungos pirmininkės pareigų atsistatydinusi G. Gricienė „Santarvei“ atviravo, kad su šia veikla atsisveikino be liūdesio – viskam savas laikas.
„Turėjau „gerą laiką“, kaip sako amerikonai. Mūsų  kaimo žmonės nuoširdūs, natūralūs, išprusę. Su jais buvo įdomu ir smagu bendrauti, ko gero, iš jų gavau daugiau nei jiems daviau. Bet turiu naujos, tiksliau senos veiklos: Žemaičių kultūros draugija, noriu aktyvinti Sedos paramos ir labdaros fondo veiklą,“ – apie naujus planus pasakojo pašnekovė.
Sediškė užsiminė, kad su buvusiomis pareigomis dar sieja senas pažadas – projektas „Nuo Ventos iki Dunojaus“. Bendruomenių lyderiai ruošiasi patirties pasisemti keliauti į Vengriją.

Pareigos buvo netikėtos

Prie šio projekto prisideda ir praėjusią savaitę kaimo bendruomenių sąjungos ataskaitiniame susirinkime išrinkta naujoji pirmininkė R. Narmontienė. Ji pastaruosius dvejus metus dalyvavo sąjungos valdybos veikloje bei rūpinosi susirinkimų protokolais.
Šiuo metu Rubikų ir Šerkšnėnų kaimo bendruomenėms vadovaujanti moteris „Santarvei“ prisipažino, kad toks kolegų pasitikėjimas ją nustebino.
„Viskas čia taip netikėtai įvyko, nors toje virtuvėje sukuosi daug metų,“ – rinkimų rezultatus pakomentavo pašnekovė.
R. Narmontienė buvo viena iš trijų pretendenčių, kurias pasiūlė naujoji sąjungos valdyba. Pastarąją sudaro vienuolika narių.
Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjunga vienija per 30 bendruomenių. Kaimo bendruomenių lyderiai dirba visuomeniniais pagrindais – atlygio už tai negauna.

Savanoriška veikla – tarsi liga

Šerkšnėnų seniūnijoje dirbanti R. Narmontienė „Santarvei“ prisipažino, kad jai patinka suktis veikloje, tad naujų pareigų uždedamo papildomo darbo ir atsakomybės nebijo.
„Nesinori nuvilti žmonių, tai kažkaip reikės suktis iš padėties. Pirmiausia reikia pateikti informaciją, kas naudinga bendruomenėms. Vienas artimiausių darbų – suburti žmones į birželį vyksiantį šalies kaimo bendruomenių suvažiavimą,“ – apie artimą ateitį kalbėjo pašnekovė.
Naujoji kaimo bendruomenių vadovė R. Narmontienė užsiminė, kad šias pareigas lengviau būtų eiti nedirbantiems žmonėms – galėtų skirti daugiau laiko. Tačiau tuoj priduria, kad be tokios veiklos savo kasdienybės nebeįsivaizduoja.
„Tai tarsi liga, kai jau užsikreti, tai nebesustoji. Be to, tai naudinga sau pačiam: vyksta seminarai, daug sužinai, daug žmonių sutinki. Kiekviena bendruomenė turi savo rūpesčių, privalumų ir trūkumų, ir matai, kaip keičiasi tas kaimas. Tai tarsi studentauti – vis kažko naujo pasisemi ir išmoksti. Nėra laiko galvoti, kad neturiu ką daryti,“ – emocingai pasakojo pašnekovė.

3 Atsakymai į “Pasikeitė Kaimo bendruomenių sąjungos vadovė”

 1. Tai, kaip čia yr? parašė:

  Tai yr nuotraukos, tai vėl prapuol? Ar tep gal būt? O svarbiausia, kai tuoj puol laiškus rašinėt…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  atsiprasau Santarves uz pasisakymus ,nuotraukos vel atsirado.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Viskas aisku su jumis 2012-04-19 10:37:42
  Santarve duod vaizdu, iseme straipsni kur buvo su senamiescio gatviu rekonstrukcijom,kur keleme klausyma del brukio likimo.nei nuotraukos nebera su uzrasu kur bus dedami akmenys nei komentaru.dingo kaip i vandeni. va tau ir laisvas zodis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto