Pasirašyta sutartis su ministre dėl paramos vietos bendruomenėms

Rajono vadovai po sutarčių su ministre Algimanta Pabedinskiene pasirašymo. Nuotrauka iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos archyvo

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių vadovais, taip duodama startą Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais. Sutartis dėl beveik 142 tūkstančių litų paramos pasirašyta ir su Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Broniumi Kryžiumi.


Dovanų gavo albumus 

Renginyje iš mūsų rajono taip pat dalyvavo Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Rūta Narmontienė.
Savivaldybės administracijos direktoriui B. Kryžiui ministrė įteikė albumą nuotraukoms. Bendruomenės albumuose galės išsaugoti gražiausias ir prasmingiausias savo įgyvendintų iniciatyvų akimirkas.
Tokius albumus gavo ir kitų rajono atstovai.
Pirmosios sutartys pasirašytos su vakarų Lietuvos savivaldybių vadovais: Telšių, Kelmės,  Akmenės, Šilalės, Tauragės, Pagėgių, Šilutės, Rietavo, Plungės , Mažeikių, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos rajonų bei Palangos, Klaipėdos ir Neringos miestų.


Pinigus lėmė gyventojų skaičius

Šalies vietos bendruomenių savivaldos programai iš valstybės biudžeto šiemet, kaip ir pernai, skirta 8 mln. litų. Praėjusiais metais rajoną pasiekė 139,5 tūkstančio litų. Tie pinigai buvo naudojami viešosioms erdvėms ir aplinkai gerinti, savišvietos ir kultūriniams renginiams, šventėms, jaunimo užimtumo galimybėms plėtoti – tvarkyti vaikų žaidimo, įrengti krepšinio aikšteles, įsigyti sportinio inventoriaus ir pan. 
Šiemet, kaip ir pernai, kiekvienai rajono seniūnijai nutarta skirti po 5 tūkstančius litų bei pridėti tam tikrą pinigų sumą, kuri paskaičiuota atsižvelgiant į seniūnijoje gyvenančių žmonių skaičių.
Primename, kad didžioji sumos dalis – 64,5 tūkstančio litų – atiteks miesto bendruomenėms.   Laižuvos seniūnijai skirta 6,8, Mažeikių apylinkės seniūnijai – 10,7, Reivyčių – 7,8, Sedos – 9,9, Šerkšnėnų – 8,2, Tirkšlių – 11,9, Viekšnių – 12,9, Židikų seniūnijai – 9,1 tūkstančio litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto