Paskelbė geriausius iš geriausių

Gruodžio 9-osios vakarą Plungės kultūros centre kaip niekad netrūko jaunimo: čia susirinko patys aktyviausi rajono jaunuoliai, jų draugai, pažįstami, artimieji. Proga tam buvo neeilinė – vyko „Plungės rajono jaunimo apdovanojimai 2022“. Šis tradicinis renginys kaskart yra skiriamas pagerbti veikliausius, nestokojančius motyvacijos ir įvairių idėjų jaunus žmones.

Renginio vedėjai Juozapas Rimeika ir Augustė Jonikaitė džiaugėsi matydami nemažą būrį apdovanojimų dalyvių ir svečių, tarp kurių – Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas ir jo pavaduotojas Mantas Česnauskas, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis. Palaikyti „savo“ jaunimo progos nepraleido Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė.

Svečiai ne tik mėgavosi puikia švente, bet ir vienas po kito lipo į sceną tarti sveikinimo žodžių. Meras atkreipė dėmesį, jog šis jaunimui skirtas renginys nėra tiesiog eilinis, savaime vykstantis dalykas, tai – jaunų aktyvių žmonių vertinimas. „Tokių žmonių, kurie pasiruošę į gyvenimą ateiti nepasyviai, kurie ruošiasi gyvenimą ne tik priimti, bet ir jį pakeisti. Džiaugiuosi, kad plungiškiai tikrai aktyvūs. Jūs esate fantastiški, jauni, visuomet „alkani“ žmonės. Smagu šiandien būti su jumis ir dalyvauti įteikiant nominacijas. Linkiu, kad kiti metai jums būtų kupini iššūkių ir nugalėtų kliūčių“, – kalbėjo A. Klišonis.
M. Kaunas akcentavo, jog jaunimas yra mūsų ateitis. „Dažnai iš regiono, iš mažesnių miestų jis išvyksta, todėl prašymas yra – prisiminkite mus, grįžkite ir čia įsikurkite. Norėtųsi, kad tos žvaigždės, kurios šiandien bus apdovanotos, grįžtų, pradėtų čia savo brandesnę jaunystę ir puoselėtų savo kraštą“, – ragino Savivaldybės administracijos direktorius.

„Plungės rajono jaunimo apdovanojimus“ organizuoja Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba ir pas mus veikiančios įvairios jaunimo organizacijos. Šiųmečiai apdovanojimai buvo išskirtiniai tuo, kad už įvairioms nominacijoms pasiūlytus kandidatus sulaukta net 1 327 balsų. Į antrąjį atrankos etapą nominantus atrinko speciali komisija. Taigi ji ir nusprendė, kas šiemet nusipelnė geriausiųjų vardo.
Iš viso buvo dešimt nominacijų. Kiekvienoje jų skelbta po tris nominantus, visiems įteikti padėkos raštai, rėmėjų dovanos, o pirmosios vietos laimėtojams – Plungės rajono savivaldybės skirtos statulėlės ir 100 eurų piniginė parama.
Nominacija „Metų savanoris“ šiemet atiteko Ulai Trilikauskaitei. Apdovanojimą jai įteikusi Plungės vaikų bibliotekos vedėja Kristina Pilitauskienė pažymėjo, jog savanoriaudamas žmogus daug ką atiduoda, bet dar daugiau ir gauna, juk ši veikla leidžia išpildyti vieną iš žmogaus svarbiausių poreikių – būti reikalingam, o ir buvimas bendruomenėje yra labai svarbu. „Kviečiu savanoriauti. Tai labai prasminga veikla“, – į jaunimą kreipėsi K. Pilitauskienė.

„Metų mokinių savivaldos“ nominacija atiteko Plungės „Saulės“ gimnazijos bendruomenei, „Jaunojo verslininko“ – Gustui Jonučiui.
Viena svarbiausių nominacijų „Metų jaunimo lyderis“ įteikta Ugnei Salytei. Mergina, atsiimdama apdovanojimą, dėkojo visiems ją ir jos veiklą palaikiusiems artimiems žmonėms, savo komandai (Ugnė – Plungėje veikiančios nevyriausybinės jaunimo organizacijos „Krantas“ vadovė). „Dėl jūsų aš einu į priekį. Labai tikiu Plungės jaunimu, žinau, kad jis gali daug ko pasiekti, ir visiems linkiu atrasti veiklą, kuri jus labai motyvuotų, kaip mane motyvuoja. Svarbiausia, supraskite, kad niekada nėra per vėlu tą veiklą atrasti“, – pažymėjo metų jaunimo lyderė.

Beje, NVO „Krantas“ buvo pripažinta „Metų jaunimo organizacija“. Apdovanojimą įteikė J. Venckuvienė. Prieš pasveikindama nominaciją atsiimančius ji kalbėjo: „Jaunas žmogus greičiau užauga būdamas organizacijoje. Užauga savo vidumi, gebėjimais, ugdo savo lyderio savybes. Kviečiu kuo daugiau jaunimo jungtis į organizacijas ir jose atrasti save.“
Nominacija „Metų iniciatyva“ skirta festivaliui „Mindėėė 2022“. Šis renginys mūsų mieste, kaip žinome, jau tampa tradicinis, kaskart vyksta liepos 6-ąją. Jo idėja „išplaukė“ būtent iš Plungės jaunimo iniciatyvos.
„Metų draugiškiausio partnerio“ nominacija atiteko jaunimo ypač pamėgtai vietai Senamiesčio aikštėje – kavos barui „Exlibris“.

Nominacijos „Metų moksleivis“ atsiimti į sceną lipo Plungės „Saulės“ gimnazijos III klasės mokinys Nojus Norvidas. Apdovanojimą vaikinui įteikti buvo pakviesta „Metų mokytojo“ nominaciją prieš kurį laiką gavusi Ligita Erminaitė. Mokytoja kvietė jaunimą kurti įdomų gyvenimą sau ir kitiems, ragino būti tolerantiškiems ir linkėjo, kad visus lydėtų sėkmė. Dėkodamas už įteiktą nominaciją Nojus sakė, jog šis įvertinimas jam – papildoma motyvacija siekti užsibrėžtų tikslų, nesustoti ir kurti tokią ateitį, apie kokią svajoja.
Atkreiptas dėmesys ir į sportuojantį Plungės jaunimą. Šį kartą „Metų sportininku“ tapo tinklininkė Kornelija Šukytė.

Dešimtoji tą vakarą paskelbta nominacija buvo „Metų proveržis“. Ji įteikta turbūt vienai aktyviausių Plungės jaunimo atstovių – Monikai Arlauskaitei. Mergina dalyvauja įvairioje savanoriškoje veikloje, aktyviai prisideda prie įvairių renginių organizavimo, domisi politika, turi darbo Europos jaunimo taryboje patirties ir kt. „Plungės ir Lietuvos garsinimas mane labai „veža“, – pažymėjo Monika. Beje, ji buvo viena iš šio renginio organizatorių, todėl atsiėmusi apdovanojimą ir pati „Plungės rajono jaunimo apdovanojimų 2022“ organizatorių vardu dėkojo visiems, kurių dėka ši jaunimo šventė įvyko.
Tą vakarą scenoje pasirodė ne tik tie, kurie pelnė nominacijas. Netrūko ir dainų, muzikos, šokių. Susirinkusiuosius žavėjo Simono Šimkaus saksofono muzika, Rugilės Rakauskaitės ir Akvilės Skersonaitės dainos, Gretos Mickevičiūtės ir Eivydo Budreckio šokis. Po apdovanojimų visų laukė koncertas.
Daiva GERIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto