Paskelbtos „Metų knygos“ rinkimų nominantės

Akcija „Metų knygos rinkimai“ šiemet vykstą devintąjį kartą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ekspertų komisija atrinko penkiolika lietuviškų knygų, kurios pretenduoja laimėti „Metų knygos“ apdovanojimą.


Varžysis trijose kategorijose

Akcijoje dalyvauja knygos, parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2012 m. rugsėjo 1 dienos iki 2013 m. rugpjūčio 31 dienos. 
Skaitytojai nugalėtojus išrinks suaugusiųjų, poezijos ir vaikų knygų kategorijose.
Metų knyga suaugusiems pretenduoja tapti Grigorijaus Kanovičiaus „Miestelio romansas“, Aistės Kisarauskaitės „39 salto mortale“, Sigito Parulskio „Tamsa ir partneriai“, Undinės Radzevičiūtės „Žuvys ir drakonai“ ir Andriaus Tapino „Vilko valanda“.
Poezijos kategorijoje siūlomos Dainiaus Dirgėlos „Stebėtojo užrašai“, Valdo Gedgaudo „Stiprėjanti juoda“, Jono Kalinausko „Mano sodo vagis“, Artūro Valionio „Apytiksliai trys“ ir Dovilės Zelčiūtės „Džuljetos suknelė“.
Geriausia knyga vaikams bus renkama iš Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“, Vitalijos Lapinos „Ar pažįsti Kiukį?“, Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“, Antano Šimkaus „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ ir Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“.


Rinkimai vykstą devintąjį kartą

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2014 metų vasario mėnesį.
Akcija „Metų knygos rinkimai“ šiemet vykstą devintąjį kartą.
Pernai metų knygos buvo renkamos keturiose kategorijose: metų knyga vaikams buvo pripažinta Kęstučio Kasparavičiaus „Sapnų katytė“, knyga paaugliams – Kristinos Gudonytės „Ida iš šešėlių sodo“, metų knyga suaugusiems – Alvydo Šlepiko „Mano vardas – Marytė“, o metų poezijos knygos prizas atiteko Rimvydo Stankevičiaus knygai „Ryšys su vadaviete“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto