Paskirtos dvi svarbios mūsų krašto kultūros premijos

Genoveita Gricienė ir Antanas Viskantas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį nuotoliniu būdu posėdžiavusi Mažeikių rajono savivaldybės tarybos dauguma nutarė, kad Mažeikių krašto kultūros premija šiemet skiriama Antanui Viskantui, rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija – Genoveitai Gricienei.
Šios premijos laureatams bus įteiktos, kai atlaisvės šiuo metu galiojančio karantino sąlygos.

Žinomas savo kūriniais

Mažeikių krašto kultūros premija teikiama už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, už novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą. Laureatas apdovanojamas 1,5 tūkst. eurų.
Šiais metais premija bus įteikta Antanui Viskantui, mūsų krašte žinomam drožėjui. Mažeikiškio darbai: koplytstulpiai, stogastulpiai, kryžiai, koplytėlės, šventųjų skulptūros – puošia mūsų miestą ir rajoną. A. Viskantas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą įvairiuose konkursuose.

Už puoselėjimą ir išsaugojimą

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą ir labdaringos altruistinės veiklos tęsimą, literatūrinius pasiekimus. Šios piniginės premijos dydis – 1000 eurų.
Tarybos daugumos sprendimu, ši premija paskirta Genoveitai Gricienei, nemažai savo asmeninio laiko ir pastangų skiriančiai žemaitiškos tapatybės išsaugojimui, bendruomeniškumui, kraštotyrai, Sedos miesto istorijos aktualizavimui. G. Gricienė yra ir įvairių kultūros renginių iniciatorė, jos pastangomis Sedoje įkurta Kasdienybės meno galerija, suburtas Sedos trečiojo amžiaus universitetas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto