Paskolinai banko kortelę – tikėkis nuostolių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiais laikais neverta pasitikėti ne tik nepažįstamais, bet ir pažįstamais žmonėmis – prie tokios išvados galėjo prieiti dvi mažeikiškės, elektroninės bankininkystės duomenis patikėjusios pažįstamiems žmonėms ir dėl to nukentėjusios.


Įtariamoji nesigynė 

Trečiadienį į policijos pareigūnus kreipėsi 48-erių metų P. Matulionio gatvės gyventoja ir  informavo, kad neteisėtai buvo pasinaudota jos banko kortele. 
Pirmadienį moteris gavo pranešimą, kad jos vardu iš bendrovės „Vivus.lt“ yra paimta paskola ir ji šiuo metu bendrovei yra skolinga 2667 litus.
Mažeikiškė policijai teigė jokios paskolos neėmusi ir į kreditus teikiančias bendroves nesikreipusi, tačiau prisipažino, kad savo banko kortelę ir visus elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis patikėjusi tame pačiame name gyvenančiai 23-ejų metų E. M.
Pastaroji daug nesigynė ir prisipažino, kad pasinaudojusi svetima kortele paėmė paskolą.


Kortele pasinaudojo kaip savo 

Panašiai nukentėjo ir devyniolikmetė mažeikiškė. Dar liepą jos ketveriais metais vyresnis pažįstamas E. J. paprašė paskolinti šimtą litų. Mergina teigė tuo metu pinigų neturėjusi, tad davusi jam savo banko kortelę, kad jis galėtų pasiimti šią sumą. 
Vaikinas kortele pasinaudojo išradingai – per du kartus iš kredito bendrovių pasiėmė po tūkstantį litų paskolų ir grąžino kortelę savininkei. Tik šiomis dienomis, kai mažeikiškė gavo pranešimus iš kreditus teikiančių bendrovių apie skolą, ji kreipėsi į policiją.
Dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo pradėti ikiteisminiai tyrimai, už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.


Sukčiai aktyvėja 

Šiomis dienomis pradėtas jau antras ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo internetinėje erdvėje, kai mažeikiškiai bando per skelbimus pigiau įsigyti telefonus. Šįkart nuo sukčių nukentėjo 43-ejų metų mažeikiškė.
Internetiniame puslapyje „skelbiu.lt“ aptikusi skelbimą, kad parduodamas mobilusis telefonas „Apple Iphone 5“, mažeikiškė elektroniniu laišku susisiekė su pardavėju. Šis pirkėjai pateikė banko sąskaitos numerį. Į jį moteris pervedė 1020 litų, tačiau nesulaukė nei prekės, nei pinigų.
Antradienį ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl to, kad mergina, taip pat norėjusi įsigyti telefoną, neteko 570 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto