Paskutinės sąskaitos už šildymą nedidelės

Sezono šildymo paskutinę dieną visi namai buvo simboliškai atjungti – tada buvo nurašyti šilumos apskaitos prietaisų rodmenys. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šildymo sezono pabaiga daugelį mažeikiškių privertė lengviau atsikvėpti. Paskutinių dviejų šildymo savaičių sunaudotos šilumos energijos kaina už vieną kvadratinį metrą kai kuriuose namuose siekė vos kelis centus, o kituose perkopia du litus.

Beveik mažiausia

Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad balandžio mėnesį vidutinė lauko temperatūra buvo plius 7,6 laipsnio, o vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 1,67 Lt.
Tai viena mažiausių kainų šį šildymo sezoną, mažiau mokėjome tik praėjusių metų spalio mėnesį. Tuomet vienam kvadratiniam metrui pašildyti vidutiniškai teko išleisti 1,17 Lt.

Skirtingos kainos

Ypač mažos sąskaitos už sunaudotą šilumos energiją kaip visada pasieks renovuotų namų gyventojus. Kai kuriuos mažeikiškius tokios kainos gali net šokiruoti.
Šilumininkai skelbia, kad žmonės, gyvenantys renovuotame Sodų g. 10-ajame name, už vieno kvadratinio metro šildymą mokės vidutiniškai tik po… 2 centus.
Antri iš mažiausiai mokančių mieste šį mėnesį yra Laisvės g. 32-ojo namo gyventojai. Jie vidutiniškai už kvadratą mokės po 5 centus.
Mažiau nei įprastai mokėti turės ir Gamyklos g. 15-ojo namo gyventojai – po 27 centus už vieną kvadratinį metrą.
Daugiausia už paskutines dvi šildymo savaites mokės Ventos g. 39-ojo namo gyventojai – po 2,85 Lt už kvadratą. Antras pagal šildymo brangumą – Vasario 16-osios g. 8 namas. Mažeikiškiai, gyvenantys šiame name, už vieno kvadrato šildymą mokės 2,47 Lt, šiek tiek mažiau, po 2,33 Lt, mokės viekšniškiai, gyvenantys Bažnyčios g. 11.

Vyko bandymai

Šildymo sezono pabaigoje šilumininkai daugiabučiuose vykdė šildymo sistemų temperatūros bandymus. Kai kurie gyventojai buvo įsitikinę, kad šildymas laiku neišjungtas dėl to, kad norima dirbtinai padidinti sąskaitas už suvartotą šilumos energiją.
Tuomet UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Jurkonis „Santarvei“ sakė, kad radiatoriai buvo kaitinami vadovaujantis Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis. Bandymų metu temperatūra vartotojų sistemose buvo padidinta iki 80 laipsnių karščio.
Temperatūrinius bandymus privaloma atlikti kas penkerius metus.

Mokėti nereikės

J. Jurkonis „Santarvei“ tvirtino, kad gyventojams už bandymų metu sunaudotą šilumos energiją mokėti nereikės – išlaidos bus priskirtos prie „Mažeikių šilumos tinklų“ nuostolio.
Pasak pavaduotojo, sezono šildymo paskutinę dieną visi namai buvo simboliškai atjungti – tada buvo nurašyti šilumos apskaitos prietaisų rodmenys.
„Pasibaigus bandymams, vėl buvo įvertintas sunaudotos šilumos energijos kiekis – gautas skirtumas bus įskaitytas kaip įmonės nuostolis“, – paaiškino pašnekovas.

Nuostolio neatskleidė

J. Jurkonis neatskleidė, kokio dydžio nuostolį įmonė patyrė. Esą šis nuostolis yra įmonės, ir vartotojams nebūtina to žinoti.
„Jei net ir pasakyčiau skaičius, kas nuo to pasikeistų? Jei žmonės nepasitiki šilumininkais, tai ir nepatikės pateiktais konkrečiais skaičiais. Kiek teko domėtis, sąskaitos už balandžio mėnesį tikrai nėra didelės, o jei kam kas nors neaišku, tegu kreipiasi į mūsų realizacijos tarnybą“, – sakė pašnekovas ir pridūrė, kad nuostolis įtakos turės tik šių metų įmonės pelnui.

2 Atsakymai į “Paskutinės sąskaitos už šildymą nedidelės”

  1. hm parašė:

    nu paziuresim ant lapelio koks tas skirtumas tarp sunaudotos silumos o jauciu kad skirtumo nebus :)

  2. nuomonė parašė:

    Netikiu,kad nurašė nuostoliams, už tą šilumą sumokėsime rudenį ir ,,nė šuo nesulos“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto