Paskutinio skambučio abiturientai kartu nebešvęs

Gegužės 25-ąją būsiančią šventę apie 420 dvyliktokų švęs kas kaip norės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šešerius metus gyvavusi tradicija – Paskutinio skambučio metu visiems abiturientams susirinkti į vieną vietą šiemet nutraukta: gegužės 25-ąją būsiančią šventę apie 420 dvyliktokų švęs kas kaip norės. Čia, tęsdamos tradiciją, susitiks tik dviejų Mažeikiuose esančių gimnazijų abiturientai.
Šioms permainoms nesipriešina nei mokyklų vadovai, nei patys abiturientai – visiems šios šventės metu norisi būti savame rate.

Pasitikti Paskutinį skambutį aidint Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios varpams rajono abiturientai įprastai susirinkdavo prie Kultūros centro. Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus teigė, kad susirinkti bendrai švęsti Paskutinio skambučio nepanoro nė viena iš penkių šiemet abiturientus išleidžiančių gimnazijų.
„Ir net dieną – 25-ą ar 26-ą – Paskutiniam skambučiui pasirinkti gimnazijos gali, kurią nori. Ir jei jie jau taip nusprendė – jų valia. Mums svarbiausia – vaikų saugumas – apie tai ne kartą kalbėta su gimnazijų vadovais. Gimnazistai savo pavasarinę šventę gali švęsti, kaip nori, svarbiausia, kad nebūtų perlenkta lazda“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vadovas.
Abiturientai Paskutinį skambutį nori minėti savo gimnazijose – o tas buvęs bendras susirinkimas buvo kažkas panašaus į lenktyniavimą: kas dalyvaus gausiau, kas pasirodys išmaningiau.
„Grąžiname Paskutinį skambutį ten, kur jis turėtų būti – mokyklose, klasėse, tarp savų. Ir koks čia begali būti lenktyniavimas?“ – svarstė A. Stonkus.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

16 Atsakymų į “Paskutinio skambučio abiturientai kartu nebešvęs”

 1. Erdvės parašė:

  Mieste tiek daug gražiai sutvarkytų vietų, bet gyvybės ten nematyti. Gal tokie renginiai, kaip Paskutinis skambutis suteiktų miestui judesio. Gal laikas tuos ,,žmones futliaruose“ keisti į jaunus, energingus, turinčius įdėjų ir minčių tarnautojus, gal jie padarytų Mažeikius miestu į kurį norisi grįžti po studijų.
  Didžiausios sėkmės mūsų abiturientams.

 2. Marija parašė:

  Labai gaila, kad buvo priimtas toks sprendimas. Atimta iš miesto žmonių galimybė pasidžiaugti tokiu gražiu jaunimu. Juk tie jauni žmonės išvažiuos ir į tą pilką provinciją nebegrįš, nes niekam, išskyrus jų artimuosius, jų čia nereikia. Nesupratau, apie kokias lenktynes ponas vedėjas kalba? Gaila, labai gaila, kai toks požiūris. Linkiu abiturientams kuo didžiausios sėkmės.

 3. Egzaminas parašė:

  Kaži ar moksleivių tarybų, pačių abiturientų kas nors nuomonės klausė, mieste girdėti, kad jie labai nusivylę. Mieste šneka, kad tai tik vienos cirkininkės užgaida.

 4. Pūkė parašė:

  Manau, kad ir kaip kai kas nenorėtų, Paskutinio skambučio šventės dieną mes pamatysim pilną miestą nuostabių mūsų abiturientų. Parodykite, kad ateitis priklauso jaunystei, papuoškite miestą savo buvimu, tegul miestiečiai pasidžiaugia jumis. O jei kokiai ,,poniutei“ nepatinka, tegul nedalyvauja.Tik nepamirškite kad laukia egzaminai.

 5. Šiaip parašė:

  bažnyčios statybos ir paskutinis skambutis visiškai nesusiję. Tai graži jaunystės šventė, parodymas, kad miestas jaunimu gyvas. Laikykitės oriai abiturientai, kultūringai atšvęskit, tai Jūsų Šventė, ir nekreipkit dėmesio į kai kuriuos gyvenimu nusivylusius veikėjus.

 6. to Miestietė parašė:

  tai kad objektas nepriduotas eksploatacijai, kaip ten „šventę švęsi“, dar užkris koks varpas ant kramės… kažin kaip ten tie klebonėlio aitvarai, ar tebelaigo po padanges Palangoje? ar mūsų gerbiamiems teisininkams politikams šita istorija nebeįdomi, o Minedo pažymėjimai neduoda naktį ramiai miegoti?

 7. Nuomonė parašė:

  Paskutinis skambutis yra atgyvenusi šventė. Tai tik papildomas trukdymas abiturientams susikaupti prieš egzaminus. Dėl manęs šito sovietmečio palikimo galėtų apskritai nelikti.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kai kam čia gėjų paradas būtų geriau

 9. seniai parašė:

  ta „pokazuhą“ reikėjo užbaigti. Susirinkdavo, pažvygaudavo, rajono valdžios ponams leisdavo pasireikšti… ir visi galvodavo, kaip greičiau iš čia dingti… čia tik organizatoriams gal buvo naudinga pasirodyti…

 10. Nesuprantu parašė:

  šio sprendimo logikos. Gimnazijos konkuruoja mokymosi rezultatais, bet ne švenčių šventimu. Tai kaip tik jas suartina, pristato miestelėnams. Panašu, kad čia kažkokios vietinės reikšmės veikėjų intrigėlės. Tai tiesiog parodo nekurių požiūrį į mūsų jaunimą.
  Gražios šventės abiturientams ir pedagogams

 11. Miestietė parašė:

  Apgailėtinas sprendimas, neįtikinantys motyvai. PASKUTINIS SKAMBUTIS- tai šventė ir abiturientams ir jų mokytojams ir miestiečiams, tik tinkamai reikia organizuoti.Tai galėtų tapti viena gražiausių pavasario švenčių Mažeikiuose. Absoliuti dauguma abiturientų nusivylę tokiu sprendimu. Peršama bambalinių kultūra tūsintis pasislėpus pakampiuose. Gimnazistai verti daugiau. Argi negražu, kai daugybė pasipuošusių, pasitempusių, švytinčiais veidais jaunų žmonių išeis į miestą, argi negražu, kai bažnyčios varpų gaudesys, garbingų žmonių palinkėjimai, miesto žmonių šypsenos palydės juos į nelengvą egzaminų maratoną.
  Sėkmės Jums, mieli abiturientai, mes su jumis.

 12. Žinau parašė:

  kad dviejų MIESTO mokyklų gimnazistai susitiks… Tradicija šiek tiek kitokia, vieta keisis, bet jie pasveikins miestą… Šaunuoliai…

 13. nesupratau parašė:

  kokia čia naujiena?

 14. Komentatorius parašė:

  Pagaliau padarė taip, kaip seniai reikėjo padaryti.

 15. If you know what I mean parašė:

  420 dvyliktokų? Aš jau žinau kaip jie švęs.

 16. Kaip įdomu ir aktualu parašė:

  Straipsnio verta naujiena…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto