Paskutinis sezono startas pažymėtas apdovanojimais

Po apdovanojimų – sportininkų ketveriukė su mokytoju Andriumi Šakinsku. Nuotrauka iš komandos archyvo

Šiemet svarsčių kilnojimo sporto sezonas užsitęsė. Paskutinės jo varžybos buvo sėkmingos šios sporto šakos atstovams iš Židikų – visi keturi jose dalyvavę sportininkai grįžo su apdovanojimais.

Sujungė ketverias varžybas

Paskutinis sezono startas, kuriam ruošėsi židikiškiai, – Garliavos sporto ir kultūros centre vykęs jungtinis renginys: Pasaulio jaunių (U-16 / U-18) svarsčių kilnojimo čempionatas ir pasaulio jaunių žaidynės, Atviros Europos taurės varžybos ir Atviros Europos GRAND PRIX varžybos.
Sportininkus ruošęs Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytojas Andrius Šakinskas „Santarvei“ pasakojo: dėl pandemijos, kai viso sezono metu nebuvo galima rungtis, varžybos dažniausiai vyko nuotoliniu būdu, buvo nuspręsta kelerias varžybas surengti vienu metu ir vienoje vietoje.
„Viena vertus, tai buvo gerai, nes susirinko pajėgiausi šios sporto šakos atstovai, bet kartu – ir didžiulis nuovargis, kai startai veja startus – šiose grandiozinėse varžybose sportininkai startavo daugiau nei 220 kartų“, – komentavo stipruolių treneris.

Parsivežė medalius

Sėkmingiausiai Garliavoje varžėsi Violeta Liegytė, kuri Pasaulio jaunių žaidynėse 12 minučių rovimo rungtyje svarstį išrovė 221 kartą, pagerino savo asmeninį rekordą ir tapo nugalėtoja.
Pasaulio jaunių čempionate bronzą savo svorio kategorijoje iškovojo Akvilė Šonaitė, V. Liegytė liko penkta.
Čempionate taip pat kovojo židikiškiai Igaris Tomas ir Erikas Kocys, kurie komandinėje estafetės rungtyje kartu su dar dviem lietuviais užėmė trečią vietą, ilgo ciklo rungtyje svorio kategorijoje iki 73 kilogramų E. Kocys liko ketvirtas.