Paspirtukai Mažeikiuose – daugiau galimybių gyventojams rinktis

Mažeikių rajono savivaldybė sudaro sąlygas teikti aplinką tausojančias paslaugas.
Viena iš jų – paspirtukai.

Pasaulyje vis labiau skatinamas sąmoningas vartojimas, įvairiais būdais siekiama šviesti visuomenę, plėtoti tvarumą ir mažinti neigiamą poveikį gamtai.
Viena iš naujovių, prisidedančių prie šių tikslų, – nuomojami elektriniai paspirtukai, kuriais galima pasiekti reikiamą vietą be nuosavos transporto priemonės. Mobiliau judėti gali ir mažeikiškiai.

Populiarėja alternatyvos, palankios gamtai

Didžiųjų šalies miestų gyventojams vietoj savojo automobilio ar dviratės transporto priemonės įprasta naudotis viešuoju transportu ir kitomis ekologiškesnėmis judėjimo paslaugomis, tokiu būdu niekam neįsipareigojant ir išliekant maksimaliai mobiliems.
Atėjus pavasariui pastebima ir vis daugiau mažeikiškių, kurie judėjimui mieste renkasi įvairias alternatyvas – populiarėja ne tik vaikščiojimas, bet ir važinėjimas dviračiais bei neseniai mieste atsiradusiais „Bolt“ elektriniais paspirtukais.
„Mobilumas – neišvengiama ateitis. Matome, kokie populiarūs elektriniai paspirtukai didžiuosiuose šalies miestuose. Labai džiaugiamės, kad ir Mažeikiuose galime naudotis šia tvaria transporto priemone. Pastebėjome, kad gyventojai kasdienėms reikmėms noriai renkasi ekologišką alternatyvą automobiliams, be to, tampame mobilesni“, – teigia Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius.

Gyventojai džiaugiasi naujovėmis

Mažeikiškiai, kurie naudojasi atsiradusia nauja judėjimo galimybe, džiaugiasi, kad pagaliau tai tapo prieinama ne tik didmiesčiuose.
„Visuomet šia paslauga naudojausi didmiesčiuose ir svarsčiau, kada tai pagaliau atsiras ir mūsų gimtajame mieste. Manau, kad tokios naujovės būtinos, nes automobiliai teršia gamtą ir reikia kažką daryti. Kiekvienas juk galime pradėti nuo savęs, ypač dabar, kai turime galimybę pasirinkti“, – sako mažeikiškis Jonas.

Mažeikiškis Jonas: „Visuomet šia paslauga naudojausi didmiesčiuose ir svarsčiau, kada tai pagaliau atsiras ir mūsų gimtajame mieste.“

Paklaustas, kokiu tikslu dažniausiai nuomojasi paspirtuką, vaikinas paaiškino: „Jį naudoju visuomet, kai tingisi eiti pėsčiomis – važiuoju ir į parduotuvę, ir visur, kur tik prireikia. Užtenka vos 8–10 minučių ir nuo Pavenčių gatvėje esančio fontano atsiduriu senamiesčio parke.“
Mažeikiškė Laura pripažįsta, kad palankiu oru beveik nebenaudoja savo automobilio: „Sunku prisitaikyti prie mūsų lietuviško permainingo oro, bet, kai nelyja, stengiuosi vaikščioti pėsčiomis. Teko kelis kartus pasinaudoti ir paspirtuko nuoma – buvo įdomu išbandyti naują paslaugą. Nustebau, kaip paprastai viskas veikia.“

Suprantama ir aiški sistema

Norint pasinaudoti elektriniu paspirtuku, užtenka parsisiųsti mobiliąją aplikaciją „Bolt“ ir su ja susieti savo banko kortelę tam, kad būtų galima apmokėti nuomą.
Pirmą kartą naudojantis paspirtuku pateikiama instrukcija ir visa reikalinga informacija.

Mažeikiškė Laura pripažįsta, kad palankiu oru beveik nebenaudoja savo automobilio.

Žemėlapyje aiškiai matyti, kuriose vietose galima pasiimti ir palikti paspirtukus, o pažymėtos raudonos zonos įspėja apie galimą baudą už tai, kad palikote šią transporto priemonę neleistinoje vietoje.
Kiekvienas, kuris naudojasi šia paslauga, atsako už save ir savo veiksmus. Privaloma paspirtuką palikti saugioje vietoje gatvėje, kur jis neblokuotų jokių praėjimų ir nesukeltų pėstiesiems nepatogumų. Geriausia būtų palikti juos šalia dviračių stovų.

Ekologiškas mobilumas

Atsinaujinančių elektros išteklių naudojimas būtinas norint tausoti mus supančią aplinką, o prie šio tvarumo manifesto ir taršos mažinimo prisidės kiekvienas, pasirinkęs dar „žalesnį“ judėjimą.
Pasak mero pavaduotojos Rūtos Matulaitienės, šiandieninis pasaulis siekia išsaugoti gamtą: „Gyvenimas orientuojasi į ekologiją, atsinaujinančius energijos išteklius, švarios aplinkos kūrimą. Mažeikių rajone sudaromos sąlygos teikti aplinką tausojančias paslaugas, ar tai būtų taksi, ar elektrinių paspirtukų dalijimosi. Minėta paslauga populiarėja visame pasaulyje ir dėl patogumo. Ekologiško mobilumo skatinimui reklamos daug nereikia – kiekvienas žmogus vertina privalumus ir renkasi jam priimtiną priemonę, gyvenimo būdą.“
Kotryna BARTKUTĖ
Nuotr. autorės ir iš www.mazeikiai.lt

Užs. Sut. MS-41

5 Atsakymai į “Paspirtukai Mažeikiuose – daugiau galimybių gyventojams rinktis”

 1. Artūras parašė:

  Paspirtukas gerai, gal ir pats pasivažinėčiau. Tik nesuprantu, koks sveiko proto žmogus gali norėti užsikrauti telefone Bolt programėlę? Programos leidimuose gal tik galimybės naudotis mano lova jie neprašo, visa kita – kapstys telefoną skersai išilgai. Matyt, daugumai tai nerūpi

 2. Mazeikiskis parašė:

  Bov rimkiene,dabar tos blondes snukis neiškrent. Ot gers darbs -pasivaipyt ir fotkinteis.

  1. Be vardo parašė:

   Liuks komentaras :)

 3. Andr parašė:

  Toks įspūdis lyg savivaldybės plačiašikniai būtų tuos paspirtukus už savo lėšas nupirkę, klounai… dabar tik pasifotkint beišeina…

 4. Kokia čia reklama? parašė:

  Kas atsitiko?Ar čia paneigimas į anksčiau rašytą temą,kurią liepė-nurodė paneigti savivaldos biurokratai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto