Pašventintas Advento vainikas, sužibo pirmoji žvakė

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Senamiesčio V. Burbos skvere sužibo pirmoji advento žvakė, buvo pašventintas susikaupimo ir didžiojo laukimo simbolis – Advento vainikas.

Vainiką, kaip ir ankstesniais metais, kartu su pagalbininkų būriu nupynė ir papuošė NVO „Mūsų namai“. 

Kūrė šventinę nuotaiką

Mažeikiškiai sekmadienį rinkosi į V. Burbos skverą, kur Advento vainiką pašventino Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios vikaras kun. Antanas Šimkus.

Šilumos, sutarimo, jaukių artėjančių Kalėdų linkėjo rajono valdžios atstovai. Mažeikiškiams koncertavo Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos ketvirtokai (mokytojos Giedrė Bubokienė, Skaidrutė Jokubauskienė, Rosita Sereikienė), Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios choras (kantorė Julė Draudikienė), Choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ moterų grupė „Kūmutės“ (meno vadovė Olga Gross), Kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“ (vadovė Zita Gužauskienė), Vytauto Klovos muzikos mokyklos solistė Saulė Čiunčiukaitė ir vokalinis ansamblis (mokytoja Eridana Tallat-Kelpšienė).

Idėjų nestokoja

Beveik 5 metrų skersmens Advento vainikas Mažeikiuose pinamas jau beveik dešimt metų. Šią  tradiciją puoselėja nevyriausybinės organizacijos „Mano namai“ moterys ir jų vadovė Krista Kinčienė.

Moterys stengiasi, kad kiekvienais metais jų kuriamas vainikas būtų vis kitoks.

Autorės nuotr.

„Minčių, idėjų turime visokių, vos spėjame jas įgyvendinti. Tenka ruoštis iš anksto, rinkti gamtinės medžiagos“, – sakė organizacijos vadovė.

Pasak jos, priemonių nusipirkti gal ir būtų paprasčiau, bet tam reikia pinigų, o „Mano namai“ –visuomeninė organizacija, tad ir verčiasi iš to, kas ką turi.

K. Kinčienė pasidžiaugė, kad yra bendraminčių savanorių, kurie talkina. Nemažai jų prisidėjo ir prie šių metų Advento vainiko pynimo.

Autorės nuotr.

Nors ir buvo gana šalta, Advento vainiką padėjo užbaigti ištvermingiausi mažeikiškiai. K. Kinčienė dėkojo Nijolei Jovaišienei, Ritai Narkevičienei, Marytei Čarienei, Irenai Dulkienei ir kitiems žmonėms, prisidėjusiems prie senamiesčio skvero papuošimo. Prie vainiko pynimo prisidėjo Mažeikių miesto seniūnijos, Viešosios bibliotekos darbuotojai, Juozapas Kukštas.

Puošybai naudotos tik gamtinės, natūralios medžiagos, kurias moterys vainikui pradeda ruošti jau nuo vasaros.

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto