Pašventintas pirmasis rajone kolumbariumas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Prieš Vėlines Geidžių kapinėse pašventintas pirmasis mūsų rajone kolumbariumas, kuriame įrengtos 24 kriptos, dengtos granito plokštėmis.
Nuo šiol pageidaujantieji savo artimuosius galės laidoti ne tradiciškai – kape, o urną su Anapilin išėjusiojo palaikais palikti kolumbariume.

Primins apie mūsų laikinumą

Pirmąją kolumbariumo sekciją pašventino šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Zenonas Degutis. Jis džiaugėsi realizuota idėja –  laikmetis suformuoja naujų gyvenimo iššūkių, tradicinis laidojimas darosi vis sudėtingesnis tiems, kurie yra išsisklaidę į svečias šalis, tad jiems sugrįžti ir nuolat prižiūrėti artimų žmonių kapus nebelieka nei laiko, nei galimybių.
„Kita vertus, kai žmogų palaidojame žemėje, užberiame savo mirusiuosius kapų smėliu, atrodo, kad jie išėjo, iškeliavo. Pagal bažnytinę liturgiją, pradėdami gavėnios laikotarpį, bažnyčios vardu tarytum šaukte šaukiame žmonėms: dulkė esi ir į dulkę pavirsi“, – pašventinęs kolumbariumą kalbėjo klebonas.
Kunigas Z. Degutis pažymėjo, kad mums, gyvenantiems šioje žemėje, kolumbariumas primins šitą tiesą ir vers susimąstyti, kokios yra tikrosios vertybės, jei mes patys virstame dulkėmis.
„Jeigu viskas – dulkės, jeigu viskas – pelenai, kas žmogaus gyvenime turi išliekamąją vertę? Žmogaus darbai, žmonių tarpusavio santykiai, atlikti vadovaujantis žmogiškąja meile“, – pažymėjo klebonas Z. Degutis.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Pašventintas pirmasis rajone kolumbariumas”

  1. apas parašė:

    Urnoje yra ne palaikai,o palaikų pelenai.Aš savo žmonos palaikų pelenus urnoje parsivežiau iš Italijos ir palaidojau Mažeikių senose kapinėse virš savo tėvų ir sesučių kapo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto