Pateikti prašymą dėl vaiko išmokos SPIS galima ir vėliau

Nuotrauka iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos archyvo

Nuo sausio 1 d. atsiradus galimybei gauti vaiko išmoką daug didesniam žmonių skaičiui nei anksčiau, labai padaugėjo prašymų dėl jų teikimų www.spis.lt svetainėje.
Šie trikdžiai yra sprendžiami ir artimiausiu metu svetainė veiks.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nori nuraminti, kad nebūtina yra pirmomis dienomis pateikti prašymų. Visi, kas jau spėjo šiemet pateikti prašymus ir tie, kas pateiks vėlesnėmis dienomis, vaiko išmoką (vadinamuosius vaiko pinigus) gaus nuo teisės į išmoką atsiradimo dienos. Tai yra, jei vienas tėvų ar globėjų kreipsis pvz., sausio 15 arba kovo 20 dieną, pinigai bus pervesti skaičiuojant nuo 2018 m. sausio 1 d.
Atkreiptinas dėmesys, kad vaiko išmoka išmokama iki kito mėnesio, einančio po kreipimosi mėnesio, 25 dienos.
Internetu kreipiantis dėl universalios 30 eurų išmokos vaikui papildomų dokumentų teikti nereikės, autorizuotis galima trimis būdais, gyventojai galės pasirinkti jam patogiausią. Elektroninis parašas nėra būtinas. Be to, prašymą galima pateikti raštu savivaldybėje pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą arba savivaldybės administracijai, kurioje asmuo faktiškai gyvena.
Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimą

7 Atsakymai į “Pateikti prašymą dėl vaiko išmokos SPIS galima ir vėliau”

 1. Viktorija parašė:

  Sveikos mamytes. Norejau pasiklausti gal kuri susidurete, ar zinote… jei vaikai ir as registruoti esame lt. Ar jiem priklauso tie vaiko pinigeliai ar ne. Aciu uz bet kokia informacija.

 2. MAMA parašė:

  Baisu. Visi tapome prašytojais, visi tapome ubagais, einame rankas ištiesę ir prašome vaiko pinigų – pašalpos. Seniau nors prašyti nereikėjo vaiko pinigų, o dabar gausi vaiko pašalpą ir tiek pat tau atskaičiuos mokesčių. Nesuprantu, kam to reikia. Nori susitvarkyti dokumentus, darbdavys liepia imti nemokamų atostogų.

 3. neskaitysiu, jei nesigydisit parašė:

  Santarve, išvalyk savo internetinį psl. nuo virusų! Tik atidarai ir antivirusine paraudonuoja nuo pranešimų apie PUA.WASMcoinminer virusą jūsų psl. Užteks infekuoti kitus!

 4. Dainius parašė:

  kodel stringa sistemos kurios turi duot pinigus o ne tos kurios atema

 5. J parašė:

  Pritariu Konradui. Anksčiau nereikėjo nieko – darbdavys gavo dokumentus apie vaiką ir nuolat buvo skaičiuojamas neapmokestinamas 200 EUR už vaiką. Dabar gi reikia kažkur rašyti kažkokius tai raštus, per sistemą, kuri trečia diena neveikia, arba registruotis kažkur priėmimui, kad parašytum prašymą. Pasityčiojimas iš žmonių. Tarsi mes neturėtume ką daugiau veikti, darbdaviai būna labai „laimingi“, kada tu eisi kažkokių biurokratinių reikaliukų tvarkytis.O ir pats turi dvigubai jaustis kaip koks nabagas – pirma prašydamas darbdavio, kad išleistų vaikui išmokos tvarkytis, o antra, kad eini kaip pašalpininkas prašinėti pinigų, kurie ir taip savaime anksčiau buvo mokami. Štai tau ir moralinė trauma ir žala, kaip bepavadinsi. O tie pasiūlymai – ale gali ir po mėnesio ir metų pabaigoj kreiptis, tai mažiausiai juokingi ir aktualūs tik tai mažai daliai Lietuvos – t.y.
  labai dideles ir didesnes nei vidutines pajamas gaunantiems asmenims, kuriems tie 30 EUR iš viso nereikalingi. Didžiajai Lietuvos daliai, kuri balansuoja ant skurdo ar dar truputį tempia iki vidutinių pajamų, tie 30 EUR reikalingi dabar, nes dauguma gyvena nuo algos iki algos ir skaičiuoja kiekvieną eurą.

 6. Konrodui parašė:

  O kokius nuostolius patyrė jūsų moralė?

 7. konradas parašė:

  Kodėl 2 para, kai nedirba spis.lt Kodėl nepasiruošta įstatymų vykdymui ? Kas alygins moralinę žalą ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto