Patvirtintas „Natura 2000“ teritorijų tvarkymo planas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Rajono politikai patvirtino Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ paukščių ir buveinių apsaugai svarbių teritorijų – Ventos upės slėnio ir Ventos upės – tvarkymo planą Mažeikių rajono ribose.

Bendrojo plano sudedamoji dalis

„Natura 2000“ teritorijų tvarkymo planas pripažintas Mažeikių miesto teritorijos bendrojo plano, patvirtinto 2009 kovo mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, sudedamąja dalimi.
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė informavo, kad planas parengtas seniai, Savivaldybės taryba koncepcijai pritarė 2012 metų gruodžio mėnesį. Tačiau Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos reikalavimas buvo, kad planą patvirtintų aplinkos ministras.
„Mes prieš metus planą perdavėme tvirtinti aplinkos ministrui. Metus laiko Aplinkos ministerija jį nagrinėjo su Saugomų teritorijų tarnyba. Buvo nutarta, kad planą turi patvirtinti Savivaldybės taryba“, – paaiškino sprendimo projektą pristačiusi rajono architektė.

Yra saugomų gyvūnų

D. Štakonaitė informavo, kad Ventos upės slėnyje saugomos dvi paukščių rūšys. Čia gyvena 28 poros griežlių ir vienuolika porų perinčių tulžių. O pačioje Ventos upėje yra saugomos tam tikros žuvys, moliuskai, ūdros.
„Natura 2000“ teritorijų tvarkymo plane nustatomos kraštovaizdžio tvarkymo zonos, parodyta, ką konkrečioje zonoje galima veikti. Nustatomi sklypų dydžiai, užstatymo pobūdis, galimos rekreacinės zonos, gyvenamosios teritorijos. Yra numatyta dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra, vandens turizmas. Dėl paukščių apsaugos bus taikomi apribojimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto