Patvirtintas Vyriausybės programos įgyvendinimo planas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė patvirtino programos įgyvendinimo priemonių planą, kuriame numatyti valstybei būtini pokyčiai.
„Vieni svarbiausių darbų, kurie artimiausiu metu planuojami padaryti yra mokesčių sistemos optimizavimas, visų mokestinių  lengvatų peržiūra ir vertinimas, viešojo sektoriaus pertvarkos pradžia, kurioje numatytas valstybinių įmonių depolitizavimas ir valdymo skaidrinimas, taip pat – švietimo kokybės gerinimas, skatinant universitetų konkurencingumą“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Prioritetinės kryptys

Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane išskirtos penkios prioritetinės kryptys: švietimas ir kultūra, sveikata, viešasis sektorius, ekonomika, saugumas. Jose numatyta:
– kovoti su skurdu ir didinti socialinę įtrauktį mažinant gyventojų pajamų nelygybę, didinant įsitraukimą į darbo rinką ir stiprinant paramą šeimai;
– įgyvendinti visų švietimo sistemos grandžių pertvarką, plėsti inovatyią ekonomiką didinant verslo našumą ir kuriant į aukštą pridėtinę vertę orientuotas darbo vietas regionuose;
– tobulinti mokesčių sistemos struktūrą ekonomikos augimui palankia kryptimi, optimizuoti mokesčių bazę, mažinti šešėlinę ekonomiką;
– didinti viešojo sektoriaus veiklos efektyvumą atsisakant jam nebūdingų paslaugų ir konsoliduojant bendrąsias funkcijas;
– efektyviai panaudoti valstybės turtą bei didinti valstybės įmonių kuriamą vertę.

Ministerijų prioritetai

Švietimo ir mokslo ministerija sieks įgyvendinti jos žinioje esančių institucijų tinklo pertvarką užtikrinant valstybės, regionų ir darbo rinkos poreikius. Be to, numatyta teikti papildomą pagalbą sunkumus patiriantiems mokiniams, vykdyti efektyvią patyčių prevenciją.
Sveikatos apsaugos ministerijos prioritetai – greita ir kokybiška medicinos pagalba kiekvienam, šeimos gydytojų pritraukimas į regionus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sieks didinti darbo užmokestį, pensijas ir išmokas, įtraukti ir įdarbinti gaunančius socialinę paramą. Be to, numatyta didinti šeimos ir vaiko apsaugą suteikiant kiekvienai šeimai „vaiko pinigus“, reformuojant vaiko teisių apsaugos sistemą bei suteikiant daug paslaugų šeimoms ir bendruomenėms.
Finansų ministerijos planuose – mokestinės naštos mažinimas smulkiam verslui. Planuojama įgyvendinti kompleksinę mokesčių pertvarką, mažinti mokestinę naštą mažiausias pajamas gaunantiems asmenims, investuojančioms į technologinį atsinaujinimą įmonėms numatoma leisti apmokestinamąjį pelną susimažinti iki 100 proc., taip pat bus skatinama alternatyvaus finansavimo plėtra, savanoriškas mokesčių mokėjimas.
Vidaus reikalų ministerijos prioritetiniuose darbuose numatyta valstybės tarnybos pertvarka, regionų politikos ir viešojo saugumo stiprinimas, vidaus tarnybos pareigūnų aprūpinimas pagal nustatytus standartus, taip pat modernių stebėjimo technologijų įdiegimas ES išorės sienos apsaugai.
Teisingumo ministerija vienu svarbiausiu savo uždaviniu nurodė kovą su korupcija. Planuojama įgyvendinti naujas teisines priemones kaip pranešėjų apsaugos sistemą, taip pat bus derinama šalies teisinė bazė su bendromis Europos Sąjungos  teisės nuostatomis.
Užsienio reikalų ministerijos vienas iš prioritetinių tikslų – Lietuvos ir viso regiono saugumo didinimas, stiprinant NATO ir ES, taip pat strateginių santykių su tokiomis valstybėmis kaip JAV, Vokietija, Prancūzija ir Jungtine Karalyste stiprinimas ir plėtra.
Krašto apsaugos ministerija akcentuoja būtinybę modernizuoti kariuomenę ir karių aprūpinimą.
Energetikos ministerija išskiria Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su Europos tinklais projekto svarbą.
Ūkio ministerijos planuose –  patrauklios investicinės aplinkos kūrimas, talentų pritraukimo į Lietuvą politikos įgyvendinimas, laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) reguliavimas, tobulinant žemėtvarkos procedūras, palankesnis reglamentavimas įmonių veiklai LEZ teritorijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto