Patvirtinti galutiniai referendumo rezultatai

Galutiniais duomenimis, 62,68 proc. nepritarė naujos atominės elektrinės statybai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį vakare patvirtino sekmadienį Lietuvoje vykusio referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos galutinius rezultatus: 62,68 proc. referendume dalyvavusių rinkėjų nepritarė naujos atominės elektrinės statybai Lietuvoje. Mažeikių apygardos rinkėjų net 70 proc. tarė „ne“.

Referendumas pripažintas įvykusiu

Spalio 14 d. kartu su Seimo rinkimais vyko ir konsultacinis (patariamasis) referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje. Pagal Referendumo įstatymą, toks referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Tuo atveju, kai konsultaciniame (patariamajame) referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas yra laikomas priimtu.
Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, referendumas įvyko, jame dalyvavo 52,58 proc. šalies rinkėjų, negaliojančių biuletenių buvo 3,23 proc.
Referendumui teikta nuostata yra nepriimta, ją palaikė tik 34,09 proc. rinkėjų. Galutiniais duomenimis, 62,68 proc. nepritarė naujos atominės elektrinės statybai.

Pritariančiųjų – mažiau nei trečdalis

Mažeikių rinkimų apygardoje referendume dalyvavo šiek tiek mažiau nei pusė rinkėjų – 17400, arba 49,13 proc. Tačiau tik 27,5 proc. pasisakė už elektrinės statybą, net 70 proc. tarė „ne“, likusieji biuleteniai pripažinti negaliojančiais.
Didžioji dalis rajono kaimų priklauso Skuodo-Mažeikių rinkimų apygardai. Toje apygardoje referendumo rezultatai taip pat prieš elektrinę: 66,25 balsavusių rinkėjų nesutinka, kad ji būtų statoma, tam neprieštaravo 30,75 proc. balsavusiųjų.

Spręs naujos kadencijos Seimas

Klausimas dėl šio referendumo sprendimo įgyvendinimo ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo jo paskelbimo turi būti svarstomas Seime Seimo statuto nustatyta tvarka.
Elta informuoja, kad šią savaitę Seimo pirmininkė Irena Degutienė su frakcijų seniūnais tarėsi, kaip įvertinti gyventojų per referendumą išreikštą valią. Parlamento vadovės nuomone, būtų korektiška, jei galutinį sprendimą dėl Lietuvos piliečių per patariamąjį referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos išreikštos valios priimtų jau naujos kadencijos Seimas.
„Šios kadencijos Seimo nariai ar narių grupė gali inicijuoti ar registruoti teisės aktus arba rengti diskusiją dėl šio klausimo, tačiau būtų korektiška, jei galutinį klausimo sprendimą priimtų jau naujos kadencijos Seimas, kuris į pirmąjį plenarinį posėdį turėtų susirinkti lapkričio viduryje“, – pasitarime su Seimo frakcijų seniūnais sakė I. Degutienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto