Patyčios – neišgyvendinama problema?

Specialistai pastebėjo, kad patyčias patiriantys vaikai paprastai užsidaro savyje, šalinasi bendraamžių ir kitų žmonių, nebenori eiti į mokyklą.

Kiekvieną pavasarį švietimo įstaigose startuoja savaitė „Be patyčių“. Tam skiriami įvairūs renginiai, projektai.
Tiek mokytojai, tiek tėvai, tiek patys vaikai kalba, kad patyčios egzistuoja, kad nuo to kenčia visi. Tačiau kažkodėl viešumoje apie realius faktus yra nutylima ir lyg gėdijamasi pripažinti, kad ši problema iš tiesų yra.
Švietimo sistemos darbuotojai ir vadovai pripažįsta, kad neretai pirmiausia ginamas mokyklos „munduras“, pamirštant apie nukentėjusių vaikų interesus.
Apie tai byloja ir pastarųjų savaičių įvykiai, susiję su skaudžiomis jaunų žmonių netektimis – daug kas girdėjo, matė kylančią grėsmę, tačiau niekas tam neužkirto kelio.

Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ tyrimų duomenimis, daugiau nei pusė mokinių Lietuvos mokyklose patiria patyčias, tiek pat jų tyčiojasi iš kitų vaikų. Maždaug penktadalis mokinių mokykloje patiria fizinį smurtą.
Kokia situacija mūsų rajone? Kalbinti specialistai teigia, kad patyčių pasitaiko ir Mažeikių rajono mokyklose, bet kol kas daugumą problemų pavyksta išspręsti, todėl skaudžių pasekmių, laimei, yra išvengiama.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus
teigė, kad pernai buvo gautas tik vienas pranešimas apie patyčias.
Pasak skyriaus vadovo, gali būti, kad tokių atvejų yra daugiau. Tiesiog mokyklos nemėgstančios viešinti tokių dalykų, todėl stengiasi viską išspręsti viduje, kad nesužinotų plačioji visuomenė.
Tokią mokyklų poziciją A. Stonkus sakė vertinąs neigiamai, nes mokykla turi ginti ne savo „mundurą“, o nukentėjusio vaiko interesus.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojas Vladas Narmontas taip pat tvirtino, kad nusiskundimų dėl patyčių jų skyrius pastaruoju metu nėra gavęs.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

25 Atsakymai į “Patyčios – neišgyvendinama problema?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Mes tėvai,močiutės ir seneliai,turėtume kovoti ir eiti į mokyklas pas Vadovą,kad pagaliau išspręsti patyčių klausimą mokyklose! KIEK dar gali tęstis patyčios? Kam tada reikalingas Vadovas mokyklose? Ar ne geriau tada,kad jo vietoje sėdėtų Policijos darbuotojas? Ar visose mokyklose yra stehėjimo kameros? Piketuoja Pedagogai,dėl mažo uždarbio,bet kur darbo rezultatas,jeigu mūsų vaikai turi samdytis papildomą mūkytoją,o mokyklose nesaugu?!

 2. ona parašė:

  baisu ir skaityt – niekas nebenori dirbti savo darbo, visi nori tik nepelnytos naudos.Kokia valdzia ,tokia ir visuomene!

 3. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

  O ką daryt mokytojoms, kurios nuolat išpindėjusių, išnaglėjusių dirikių ir jų pakalikių mobinguojamos? Neduosi kyšio – ilgai neprasilaikysi, gausi apleisti darbo vietą, ypač kai už durų 100 tokių pat nelaimėlių laukia, kurios irgi bus mobinguojamos ir kyšiai išmušinėjami? Gera padėtis ar ne, kai mažiausią algą gaunančios dar turi sukrapštyti dovanoms ir kyšiams, tiesa?

 4. nukentejes parašė:

  rinkimuose balsiuosiu uz ta, kuris pazades susitvarkyt su patyciom mokyklose

 5. Keista parašė:

  Skaitau komentarus ir darosi keista- kaltas direktoius, mokytojai, administracija…..o kur tas niekadėjas, kuris šaiposi ir gyvent neduoda.. Gal nuo jo ir reikėtų pradėti tėvams atėjus į mokyklą aiškintis. Daugumai tėvų tikrai reikėtų patiems ateiti į mokyklą ir išsiaškinti kas ir dėl ko kaltas. Išklausius abi puses dažnai išryškėja netikėtų dalykų….

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Neverskite visos kaltės mokytojams ir mokyklos vadovams. Klasėje yra net iki 30 vaikų. tai baisu. Ir kaip galima pamatyti kiekvieną vaiką. PAGRINDINIS RŪPESTIS -TĖVŲ. Tėvai turi 1- 3 vaikus. Su jais reikia bendrauti kasdien. Kaip vaikui sekėsi mokykloje, anksti pastebėti patyčių užuomazgas, kalbėti su vaiku, kaip toliau jam elgtis, aiškintis ramiai su auklėtoja be triukšmo, nesiekiant skandalo, bet siekiant užkirsti kelią. Aiškinti, kaip elgtis vaikui kolektyve, kaip sugyventi su aplinkiniais. Viskas yra padaroma, su patyčiomis bendromis jėgomis galima susitvarkyti.

 7. , parašė:

  jei tyčiojasi mokykloje tai kalčiausi yra klasės seniūnė ir auklėtoja ,jie viską žino ir slepia,o direktorius,nenorėdamas „NEGARBĖS“ mokyklai tyli

 8. irma parašė:

  jokiu socialiniu darbuotoju nereikia , reikia gero direktoriaus ir darba mylincio mokytojo ir aukletojo ir , kad vaikams didesne atsakomybe nestu tevai , uz visokius nusikaltimus turi buti baudziami kartu ir tevai.Dabar jau mokytojas liko nieko vietoje, net puola mokjiniai pries juos , tokiu atveju turetu isikisti net vaiku teises ar policijos darbuotojai susije su vaiku prevencija

 9. Brone parašė:

  Nenorima ir neisgyvendinama.Esu jau mociute , teko susidurti su anuko problema , teko ir pareiskima rasyti direktorei , o ji nieko tas apsestasis vaikas dar labiau liko kaltas , paskui net praDEJO SESTI MOKYTOJAI ant jo , gali prisiminti dar nera tokie. seni laikai , tai buvo 3 vidurineje mokykloje, nuo ko skundemes i tai demesio direktore nekreipe, kai pazadejome kreiptis i policija itampa iusaugo , bet ji leidosi , parpraseme , kaip viskas tu skriaudiku darbas bus ivertintas , kad atsakytu i musu pareiskima , niekas neatsake, tik kita ryta kompiuteris prie kokio sedejo jau buvo pakeistas , o mokytoja , kai atejome pradejo taip vaikscioti , kaip gladiatorius , bet mes pazadejome kreipotis i svietimo skyriu , tai nezinau kokias ji sankcijas butu taikiusi , bet vaikas buvo pervestaS PAS KITA MOKYTOJA , tai lyg ir problema pasikeite , todel , kad mokytojai , gal turi mylimu savo mokiniu , kas tikrai vyksta mokyklose ne uz aciu , todel nekreipia niekas demesio , o ir direktore visada ,aisku , turi neblogus santykius su vyresnybe , todel gali leisti sau , ka nori daryrti .Dabar yra , jei kas atsitiko baudzia minbistrus, o , kas tiesiogiai valdo zemesniuose sluoksniuose , tai lieka ir troliau veikti savo nuoziura ir ispilti pykti , jei , kas tik skundziasi.As , kai mokinausi , tai buvo rusu laikai , juk buvo ir musu ne labai geru , bet mokytojas kazkaip mokejo pateikti save mokiniui , kad mes bijnojome , nors koki zodi pries pasakyti.Mazai bendraujama su tevais tu , kas uzveda tas poatycias paskui reikia visokiu nesamoningu prevenciju , kad , kas skirtu pinigus.Seniau viskas iejo i atlyginima ir niekas nenumire , kad mokejo aukleti.Ir stojant i mokytojo specialybe turetu komisija pateikti testus. ar tas stojantysis stoja del kokios naudos , ar tikrai jis bus ne vienasaliskas mokiniu atzvilgiu.

 10. to Brone parašė:

  …filmuokit slapta ir teikit anonimiškai (jei bijote asmeniškiumo) Administracijos dirikui + pavaduotojams. Reakcija turėtų būti žaibiška, o po pakartotinio kreipimosi – vadovės vieta bus laisva.
  Sutinku, kad nėra aiškiai išdėstyta į kurias instancijas galima būtų kreiptis dėl REALIOS pagalbos ir apmaudu kad šiandien dienai tiek daug neapykantos.

 11. Išvados parašė:

  Tai kur kreiptis dėl patyčių – soc. darbuotojai? profsąjunga? ar jie padės, tik dar labiau gali užaštrinti situaciją. Nemažai atsiliepė komentatorių, kažkam reikėtų daryti išvadas.
  Bet, patiko, kad besišaipančius komentaruose pavadino bukagalviais, neišmanančiais nei žmogaus psichologijos, nei bendravimo tolerancijos

 12. brone parašė:

  EGLUTESdarzelyje irgi ponia direktore tyciojasi is savo darbuotoju labiausiai ispaprastu darbuotoju kurie daugiausiai dirba

 13. ausyla parašė:

  Tikrai, ko čia kimbat prie vaikų, paklausykit, kaip suaugusieji tyčiojasi vieni iš kitų

 14. patycios parašė:

  yra „norma“ Lietuvoje.Teko girdeti toki atveji,kai Mazeikiu naftoje pas apsaugini iejo kazkoks virsininkelis ir pamates gana brangu telefona su aiskia uzuomina uzklause: is kur gavai toki brangu telefona,is kur tiek pinigu toki nusipirkt? Kas reiskia itarima,kad galimai gamykloje vagi. Ar tai nepatycios? Tai zmogaus pazeminimas be jokiu ikalciu,bet virsininkelis jauciasi kietas,kas jam eilinis apsaugos darbuotojas.Tokie buduliukai nesupranta kas yra kulturingas bendravimas,ka reiskia kolektyvas ir pagarba zmogui.Jie virsininkai,atseit protingi,jiems viskas galima,o tu „buciuok“ jiems ranka.

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodėl nesusimąstoma,kad neetiška šaipytis iš dievų, prezidentų….ne tik paprastų žmogelių. Juk puikiai matome, kas rodoma per televiziją, rašoma spaudoje. Kodėl -Agurkihas- ar kokia kita pravardė iš televizijos ekrano- bajeris, o klasioko pravardė patyčia?…..

 16. to skaitytojui parašė:

  Ar cia apie P.zvaigzdes?

 17. Danna parašė:

  Ko noret mokyklose, jei ,paziurekit, darbovietese irgi – kai uzses kokia letesne savo kandziais juokeliais, kai paleis bobos liezuvius, viena per kita,Lygioj vietoj “prilypdys“ kokia nesvankia etikete, nors zmogus ,tikrai toli grazu nera toks. Bet eda su pasimegavimu, su pasigardziavimu viena per kita , nematydamos saves is salies. Jei pamatys ,kad skaudu – visai uzgraus.Belieka nekreipt demesio.Bet kaip tokioms liezuvautojoms parodyt jas pacias is salies, kaip primint, kad ju vaikai ,dievazi, susigestu isgirde tokias motinu kalbas. Ar ne tokiu nejautriu motinu vaikai sitaip ir elgiasi mokyklose????!!!

 18. , parašė:

  kai mokykloje vyksta patyčios ,KALTI PEDAGOGAI,nes jie tik streikuoja dėl savo gerbūvio,o dėl vaikų nieko nedaro,man 70m aš prisimenu ir savo pirmąją mokytoją ir kitus,bet buvo visiškai kiti mokytojai jie buvo atsidavę vaikams,o jei kas nutikdavo mokykloje negero tai auklėtojas tuoj atsirasdavo mokinio namuose,o dabar net tėvai negali savo vaiko auklėtojai prisiskambinti,jei ko nesuprasdavom pasilikdavom po pamokų ir mokytoja viską išaiškindavo,BE PAPILDOMO ATLYGIO, o kas darosi dabar net nesiteikia pamokos išaiškinti,tai kam jie reikalingi

 19. Lora parašė:

  Pritariu komentatorei Janei – visos patyčios prasideda šeimoje. Kokie tėvai, tokie ir vaikai, ir tik paskui iš šeimos tos patyčios persikelia į mokyklą, vėliau į darbovietes ir t. t. Teko stebėti situaciją turgelyje: darželinukas apspjovė vienos prekeivės prekes, pardavėja vaikui davė pastabą, o tėvas pardavėją iškoneveikė su visais PYPT. Stebėjau ir nieko negalėjau padaryti, vyriškis dar būtų ir vožtelėjęs. Vėliau tokie vaikai ateina į darželius, vėliau į mokyklas.

 20. discovery parašė:

  Iš kitų dažniausiai tyčiojasi tie,kas turi nepilnavertiškumo kompleksą.Jie mano,kad žeminant kitus,niekas nepastebės jų pačių trūkumų.

 21. Vardas (privalomas) parašė:

  Pedagogai,kai kurie duoda tam pradmenis mokykloje… Pažinojom vieną,grubią ir moksleivius nuolat įžeidinėjančią pedagogę,nesinori ją vadinti pedagogu, Nutautienę.Ilgam ji įsirėžė į į ne vieno, jos moksleivio širdį…

 22. Jane parašė:

  Visu pirma visos patycios prasideda seimoje paskui darbe nes kiekvienas kvailys nori buti ar pasirodyti gudragalvis todel ir uzmaskuoja savo bukuma patyciomis silpnesniam arba drovesniam,bet pats bijodamas savo kompleksu taip buvo ir bus o paziurejus jie yra menkystos o didvyriais jauciasi su savo liezuviu

 23. ! parašė:

  buna kad ir klases vadove su ironija pasišaipo iš kurio nors auklėtinio.

 24. Komentatorius parašė:

  Kaip juokinga. „Kalbinti specialistai teigia, kad patyčių pasitaiko ir Mažeikių rajono mokyklose, bet kol kas daugumą problemų pavyksta išspręsti, todėl skaudžių pasekmių, laimei, yra išvengiama.“ Taip, nes negalima mokykloje esančių problemų išnešti iš mokyklos, nes parodys, jog nesugeba susitvarkyti su patyčiomis. Suskiai, ne kitaip, yra tokių įstaigų vadovai. Ir tegul toliau savo smirdinčius užpakalius valosi į kenčiančių vaikų veidus.

 25. Skaitytojas parašė:

  O kur kreiptis, kai vadovai ar bendradarbiai tyčiojasi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto