Pavasarį mažeikiškiai vairuotojai linkę skubėti

Visą šią savaitę Lietuvos kelių policijos pareigūnai kontroliavo, kaip vairuotojai laikosi leistino važiavimo greičio. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atšilus orams rajono kelių policijos pareigūnai skiria dvi kelių eismo taisyklių pažeidėjų kategorijas: greičio mėgėjai ir vairuotojai, statantys automobilius kur papuola.

Greičio mėgėjų apstu

Visą šią savaitę Lietuvos kelių policijos pareigūnai kontroliavo, kaip vairuotojai laikosi leistino važiavimo greičio. Tam buvo naudojami ne tik mobilieji greičio matavimo prietaisai, bet ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėti automobiliai, kuriuose įrengta greičio bei kitų pažeidimų fiksavimo įranga.
Kaip informavo rajono kelių policijos poskyrio pareigūnai, beveik kiekvieną savaitę iš centrinės duomenų bazės gaunami duomenys apie greitį mėgstančius vairuotojus. Pranešimų apie pažeidėjų automobilius, kurie registruoti rajono gyventojų vardu, apstu.
Štai nuo kovo šeštosios iki tryliktosios greitį matuojantys prietaisai užfiksavo 24 mažeikiškių automobilius, nuo kovo tryliktosios iki dvidešimt pirmosios – aštuoniolika automobilių.
Kovo ketvirtąją Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui priklausantis nepažymėtas automobilis „VW Caddy“ kelias valandas budėjo kelyje Mažeikiai–Tauragė, rezultatas – šeši mažeikiškiai leistino greičio pažeidėjai.
Užuot važiavęs leistinu 70 km per val. greičiu, automobilį „Subaru Legacy“ vairavęs Alvydas Š. lėkė 105 km per val., o mažeikiškio Pavelo G. automobilis „Toyota Avalon“ toje pat atkarpoje pasiekė 108 km per val. greitį. Abudu vairuotojai prisipažino dėl nusižengimo ir pagal administracinį nurodymą privalės sumokėti pusę už tokį greičio viršijimą skiriamos baudos – po du šimtus litų.
Po dviejų dienų pareigūnų automobilis stovėjo kelyje Mažeikiai–Kuršėnai ir per kelias valandas užfiksavo tris mažeikiškius vairuotojus pažeidėjus. Iš jų „pirmavo“ Anatolijus S, kurio automobilis „Audi 100“, užuot važiavęs leistinu 90 km per val. greičiu, išvystė 124 km greitį.

Matuoklis pažeidėjų neatbaido

Netrūksta pranešimų apie pažeidėjus ir iš stacionarių greičio matuoklių, kurių mūsų rajone yra trys. Ypač nemažai pažeidėjų fiksuoja Daubarių kaime, pakalnėje įrengtas greičio matuoklis.
Šiomis dienomis administracinis nurodymas buvo įteiktas trisdešimties metų vairavimo stažą turinčiam Jonui G., kuris minėtoje vietoje nusižengė vasario pabaigoje. Automobiliu „Audi A6“ jis leistiną 50 km per val. greitį viršijo net 48 km. Administraciniu nurodymu jam skirta trijų šimtų litų bauda.
Kiti pažeidėjai šioje vietoje važiavo kiek lėčiau – kovo penktąją sunkiasvoris „Scania“ važiavo 77, automobilis „Audi 90“, priklausantis Petrui G. – 88 km per val. greičiu.
Dažniausiai vairuotojai leistiną greitį viršija nuo 20 iki 30 km per valandą (bauda nuo 100 iki 300 litų) arba nuo 30 iki 40 km per val. (bauda nuo 400 iki 600 litų).

Gyventojai informuoja apie pažeidėjus

Nutirpus sniegui, mažeikiškiai nebesitaiksto su tuo, kad per žaliąją veją važinėjama arba ant jos statomos transporto priemonės. Gavę tokį pranešimą, patruliai atvyksta į vietą, nufotografuoja pažeidėjus ir kviečiasi mašinų savininkus pasikalbėti į kelių policijos poskyrį.
Kovo septynioliktosios popietę Naftininkų gatvės gyventojai informavo, kad 48-ojo namo kieme yra užklimpęs automobilis „VW Transporter“, kuris, norėdamas išvažiuoti, niokoja žaliąją veją. Atvykusiems patruliams Laurynas J. aiškino, kad per žaliąją veją važiavęs dėl to, jog kitas automobilis jam užstatęs išvažiavimą. Pagal administracinį nurodymą jam teks sumokėti 50 litų baudą.
Pirmadienį automobilį „Opel Astra“ ties Draugystės gatvės septintuoju namu ant žolės pastatė Nijolė S. Jai skirta tokia pat nuobauda.
Netrūksta pranešimų ir apie tai, kad ant šaligatvio automobiliai sustatyti taip, jog pėstiesiems nėra kaip praeiti. Vasario 26-ąją pagal žmonių pranešimą nuvykus prie Draugystės g. 16-ojo namo, dėl tokio pažeidimo buvo nufotografuoti aštuoni automobiliai. Dėl to paties net trys pranešimai gauti iš Ventos gatvės 65-ojo namo gyventojų. Už tokius nusižengimus gresia bauda nuo 100 iki 300 litų.
Policijos pareigūnai taip pat primena gyventojams, kad prie visų „Grūstės“ prekybos centrų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėje yra kelio ženklas, kuris leidžia stovėti tik valandą. Jau gautas ne vienas pranešimas apie tai, kad automobiliai paliekami ilgesniam laikui.
Kovo penkioliktąją automobilis „Chrysler“ buvo paliktas nuo 17.10 iki 18.40, už tai gresia jau minėta bauda.
Kovo vienuoliktosios rytą Gamyklos gatvėje esančioje prekybos centro aikštelėje pastatytą automobilį „Peugeot“ Sonata B. pasiėmė tik kitos dienos popietę. Jai pagal administracinį nurodymą skirta 50 litų bauda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto