Pavasario pagrindinėje – jaunųjų kūrėjų šventė

Mokyklos archyvo nuotr.

Pavasario pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė jaunųjų kūrėjų popietė „Pro vaikystės langą“. Joje  dalyvavo 24 jaunieji rašytojai iš Mažeikių Kalnėnų, Pavasario ir Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinių mokyklų, „Žiburėlio“ ir „Vyturio“ pradinių bei „Ventos“ progimnazijos.

Rengiama daugelį metų

Jaunųjų kūrėjų popietės Pavasario pagrindinėje mokykloje rengiamos kas dvejus metus – kelintas šis renginys, mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Eduardas Vaičiulis sakė jau nebeskaičiuojantis.
„Mūsų mokykloje yra daug kuriančių vaikų – ypač pradinėse klasėse, todėl kažkada ir sugalvojome organizuoti šventę kūrybingiems vaikams. Pradinukams perskaičius kokią knygą, užtenka su jais pakalbėti, pagirti, paskatinti patiems kurti ir jie sėkmingai tai daro – pradinėse klasėse jie visi poetai ir rašytojai. Pasirodo, kuriančių yra ir kitose mokyklose, tad pasikvietėme ir jų mokinius. Taip ši popietė tapo tradicine“, – teigė E. Vaičiulis.
Į popietę „Pro vaikystės langą“ vaikai atėjo su savo mokytojais ir tėveliais. Mokiniai deklamavo savo kūrybos eilėraščius ir sekė pasakas.

Rašytoja vedė pamokas

Popietę papuošė „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokytojos Daliutės Vadeikienės bei buvusios šios mokyklos pedagogės Liucijos Jagielienės skaitomi eilėraščiai. Beje, L. Jagielienės anūkė taip pat užsiima kūryba ir popietėje dalyvavo drauge su močiute.
Vaikų kūrybą apibendrino ir vaikams sėkmės linkėjo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ana Kelpšienė bei keletą dienų Pavasario pagrindinėje mokykloje viešėjusi vaikų rašytoja Nijolė Kepenienė.
Viešnia įvairiose mokyklos pradinėse klasėse vedė vaikams pamokas, pristatė savo knygas, diskutavo apie kūrybą, prašė atsakyti į ją dominančius klausimus – kai kurie atsakymai jai pravers pačios kūryboje.
„Tiek rašytoja, tiek mes skatinome vaikus kurti ir toliau, juolab kad sugrįžusi pavasario saulė ir greitai išsiskleisiantys žiedai skatina kūrybą. Popietė praėjo labai jaukiai, netrūko ir dainų, šilto bendravimo“, – tikino E. Vaičiulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto