Pavasario pagrindinėje mokykloje – mokinių radijas ir televizija

Pirmąją radijo ir televizijos laidą transliavo Gvidas Dziugas ir Gabija Okeana.
Autorės nuotr.

Pirmą pavasario dieną Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje pradėjo veikti „Pavasario radijas ir televizija“. Šios iniciatyvos ėmėsi mokinių taryba.
Pirmą mokyklos radijo ir televizijos laidą transliavo brolis ir sesuo Griciai – mokinių tarybos pirmininkas Gvidas Dziugas bei jaunoji žurnalistė Gabija Okeana.

Idėją pasufleravo išmanusis skambutis

Jaunieji kūrėjai „Santarvei“ sakė, kad klasės draugams ir visai mokyklai jų sumanymas labai patikęs. O pirmoji mintis apie radijo laidą ir televiziją kilo po to, kai mokykla įsigijo išmanųjį skambutį. Mokiniai patys gali pasirinkti, kokią melodiją ar dainą jie nori girdėti prasidedant ir baigiantis pamokai.
„Tuomet ir pagalvojome: kodėl neišnaudojus šių galimybių? Bent kartą per mėnesį per ilgąją pertrauką galėtume transliuoti radijo laidą, parodyti ir filmuotos medžiagos iš mūsų mokyklos, gyvenimo. Filmuotos laidos bus patalpintos „YouTube“ platformoje“, – kalbėjo Gvidas Dziugas ir Gabija Okeana.

Laukia sugrįžimo į mokyklą

Gabija Okeana ne teoriškai išmano, kaip dirba jaunieji TV žurnalistai, ji – viena iš Mažeikių vietinės televizijos laidos „Diagnozė – ateitis“ kūrybinės komandos narių.
Aktyvūs Pavasario pagrindinės mokyklos mokiniai kol kas negali visko parodyti ir ištransliuoti taip, kaip jiems norėtųsi, kadangi pamokos vis dar vyksta nuotoliniu būdu. Jie nekantraudami laukia, kada galės susitikti su klasės draugais, kitais mokiniais ir išgirsti šio sumanymo vertinimus, pastabas, pageidavimus.
Pagrindinis darbas vyksta namuose. Gabija Okeana dažniausiai kuria scenarijus, o Gvidas Dziugas filmuoja ir montuoja medžiagą. Brolis ir sesuo kartu ieško pašnekovų ir temų. Pasak jų, sunkiausia buvo atrasti pašnekovų, kurie sutiktų nusifilmuoti pirmajai televizijos laidai. Kol tai nauja, mažai kas išdrįsta kalbėti į eterį, filmuotis.
„Tikimės, kad kai mokyklos bendruomenė pamatys tai, kas jau padaryta, kaip viskas atrodo, bus daugiau norinčiųjų dalyvauti mūsų televizijos laidose“, – „Santarvei“ sakė Gvidas Dziugas.

Naujoves įgyvendins jaunimas

Pirmosios radijo ir televizijos laidos buvo skirtos aktualiai informacijai apie mokyklos įvykius, pokyčius, mokiniai parengė reportažą apie nuotolinį mokymąsi.
Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius Rolandas Volkovas „Santarvei“ sakė net nedvejojęs ir sutikęs su mokinių tarybos siūlymu rengti radijo ir televizijos laidas.

Autorės nuotr.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad mokykla nestovi vietoje. Keičiasi jos bendruomenė, aplinka. Mokykla gražėja, ieško inovacijų, tampa patrauklesnė Mažeikių bendruomenei“, – tvirtino direktorius.
Pasak R. Volkovo, tai tik vienas žingsnis naujovių link. Dar daugiau jų planuojama rudeniui, kai Pavasario pagrindinė mokykla taps Pavasario progimnazija.
„Dar ir todėl mums yra svarbu inovacijos, žinių, naujienų sklaida. O kas geriau tai padarys, jei ne patys mokiniai įgyvendinami savo idėjas?“ – kalbėjo R. Volkovas.

4 Atsakymai į “Pavasario pagrindinėje mokykloje – mokinių radijas ir televizija”

 1. Volkovui parašė:

  Neperšokęs griovio, nesakyk „op“ ! Pirma padaryk, tada girkis! Juk tos laidos dar nė kvapo nėra.

 2. Irena parašė:

  Pavogta idėja iš Kalnėnų mokyklos

 3. mazeikiskis parašė:

  Vau, ŠAUNUOLIAI!!! Jei gabūs, talentingi, tai visur pavyzdys. Padėka tėveliams!

 4. nu taip parašė:

  Volkovs apie karate pasidalins ir bus laida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto