Pavasariui Žemę iš miego budino kapelos

Šventės pabaigoje tradiciškai scenoje pasirodo visi kolektyvai: jungtinis kapelų orkestras atliko valsą ir mažeikiškio Leono Pauliaus maršą „Žemaitijos širdis“. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=135 template=caption]Sekmadienį Mažeikiuose vyko tradicinė kapelų šventė „Išbudinkim žemę iš miego“, kurioje dalyvavo devyni kolektyvai iš Telšių, Akmenės, Radviliškio, Mažeikių rajonų ir Šiaulių.

Mažeikiškių – keturi kolektyvai

Atėjusiuosius į šventę  pasitiko „Bočių“ bendrijos ir klubo „Mano namai“ Atvelykio margučių, puokščių, suvenyrų, mezginių paroda.
Šventę šiemet vedė Kultūros centro skrajojamojo teatro spektaklio „Dobilėlis penkialapis“ brolijos atstovai.
Iš toliausiai, Šeduvos, atvyko seni mažeikiškių draugai – liaudiškos muzikos kapela „Užuovėja“ , vadovaujama Edvino Kažukausko. Renginio Mažeikiuose išvakarėse Kultūros centro kapela „Gunda“ lankėsi tokioje pat šventėje Ryškėnuose, o sekmadienį Ryškėnų kultūros centro kapela „Judrė“ ir jų vadovas Martynas Miliauskas trankiai grojo mažeikiškių scenoje.
Mažeikiams šiemet atstovavo Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Virventa“, vadovaujama Rimanto Mikalausko, tirkšliškių „Subatvakaris“ ir jų vadovas Antanas Erlickas, kapela iš Urvikių „Po stogu“, vadovaujama Nerijaus Mongirdo, bei šventės šeimininkai – kapela „Gunda“ su vadove Genovaita Jomantiene.

Senos tradicijos

Beveik tris valandas trukęs renginys šiemet sutapo su Kultūros diena, tad šventėje netrūko gėlių, sveikinimų ir linkėjimų.
Šventės pabaigoje tradiciškai scenoje pasirodo visi kolektyvai: jungtinis kapelų orkestras atliko valsą ir mažeikiškio Leono Pauliaus maršą „Žemaitijos širdis“.
Kapelų šventės „Išbudinkim žemę iš miego“ organizatorė G. Jomantienė sakė, kad sunku besuskaičiuoti, kelinta ši šventė pagal skaičių: kapelai „Gunda“ jau per 25-erius metus, o kapelų šventė, iš pradžių neturėjusi pavadinimo, vyko dar anksčiau.
„Gundos“ vadovė sakė, kad viskas pavyko sklandžiai ir džiaugėsi aktyviais, linksmais Mažeikių žiūrovais, negailėjusiais atlikėjams plojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*