Paveiksluose atsispindintys laikmečiai

Nors sausis buvo šaltas ir niūrus, tačiau Narvaišių kultūros namų erdvėse visą mėnesį švietė saulė ir žydėjo gėlės. Šiluma dvelkė iš paveikslų, kurių tokią gausybę vienoje vietoje retai kur pamatysi. Tai – ketvirtį amžiaus Narvaišiuose gyvenusios ir kūrusios tautodailininkės Gražinos Goriunovos darbai.


Į parodos atidarymą ir pristatymą susirinkusius Narvaišių kaimo gyventojus ir svečius pamatytas vaizdas tiesiog pribloškė – salę puošė daugiau nei 150 Gražinos darbų!
Dailininkė G. Goriunova jau 15 metų gyvena Anglijoje, kur ir toliau mėgaujasi širdžiai miela veikla, toliau ieško ir atranda naujų tapybos technikų ir formų.
Mintis surengti mamos darbų parodą kilo Gražinos dukrai Elenai. Kadangi autorė skubėjo atgal į Angliją, renginį reikėjo suorganizuoti per labai trumpą laiką. O tai nebuvo paprasta, nes darbai ne vienoje vietoje – parodai paveikslai paimti iš giminaičių, kaimynų ir draugų. Keletą teko nukabinti ir nuo Šateikių seniūnijos bei mokyklos sienų.
Gražina pasakojo: „Nuo vaikystės labai patiko piešti. Gyvendama Naujojoje Įpiltyje Kretingos rajone, stebėdavau, kaip menininkas Skroblis piešdavo. Tai jis mane ir paskatino pabandyti, papasakojo, nuo ko pradėti, davė dažų, teptukų ir plokštės. Ir paišiau… Savo tapybos pradžia laikau 1980 metus.
Augindama vaikus, piešiau ir pardavinėjau paveikslus. Taip prisidurdavau pinigų pragyvenimui. Piešiant tekdavo atsižvelgti į žmonių pageidavimus. Nors pats mieliausias metų laikas man yra ruduo, daugelis prašydavo paveikslų su žiemos vaizdais.
Išvykusi į Angliją, dirbau fabrike. O sulaukusi pensijos vėl pradėjau tapyti. Paįvairinimui pabandžiau kitokią techniką ir dažus. Mano tapybos laikmečiai labai atsispindi paveiksluose. Esu labai dėkinga visiems, prisidėjusiems prie parodos organizavimo, ir tiems, kurie panoro su manimi susitikti.“
Užauginusi tris vaikus Gražina gali pasidžiaugti, kad atžalos saugo jos kūrybą, skatina ir toliau piešti, didžiuojasi jos darbais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto