Paveldosaugos dienai – pietūs su paveldu ir knyga

Autorės nuotr.

Nuo 1984 m. balandžio 18-oji yra minima kaip Tarptautinė paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena. Lietuvoje ši diena vadinama trumpiau – Paveldosaugos diena ir minima nuo 1997 m., o Mažeikių rajone – nuo 2017 m.

Mažeikiškiai šią dieną pažymi dalyvaudami įvairiuose renginiuose, išvykose.
Šiemet paminklams ir paminklinėms vietovėms dedikuota diena sutapo su antrąja šv. Velykų diena, todėl pirmasis renginys – pietūs su paveldu ir knyga – įvyko trečiadienį.

Paveldosaugos dienai paminėti skirtų renginių šiemet bus trys, jie vyksta Mažeikiuose ir Sedoje.

Šiandien į Viešąją biblioteką susirinkusiems rajono gyventojams buvo pristatyta nauja kultūros paveldo leidinių lentyna. Joje – Mažeikių rajono savivaldybės administracijos paveldosaugininkės Rūtos Končiutės-Mačiulienės, buvusios paveldosaugininkės Eugenijos Kupliauskienės, buvusios ilgametės Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės sukaupta profesinė literatūra.

Autorės nuotr.

Lentynoje naudingų leidinių ras istorijos, paveldosaugos, kitų specialybių studentai ir visi žmonės, kuriems įdomios temos apie kultūros paveldą, pavyzdžiui, mediniuose namuose gyvenantys žmonės, kurie domisi, kaip prižiūrėti medinius statinius.

Antrojoje renginio dalyje bibliotekos Kraštotyros skyriaus darbuotoja Janina Dambrauskaitė pristatė bibliotekininkų įvairiomis temomis surinktą ir į aplankus nugulusią kraštotyrinę informaciją, papasakojo apie skyriuje šiuo metu eksponuojamą parodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto