Pavenčių takai neatlaikė išbandymo liūtimi

Autorės nuotr.

Po naktį iš sekmadienio į pirmadienį Mažeikių rajoną plovusios liūties vaizdai Mažeikių Juodpelkio parke, pavenčiuose – lyg po karo. Lietaus vandens tėkmė „išnešė“ ne tik pačius takus, bet sugriovė ir vandens pralaidą.

Centrinės projektų valdymo agentūros ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos atstovai sutartį dėl projekto „Ventos upės slėnio sutvarkymas, įrengiant rekreacinę ir aktyvaus poilsio zoną“ finansavimo pasirašė 2017 metų sausio 16 dieną. Projekto vertė: 1,013 mln. eurų. Darbus planuota baigti 2018 m. kovo 31 d.
Beveik pustrečių metų įgyvendinamas projektas – ne itin sėkmingas. Pirma, projekto rangovė – bendrovė „Kongera“ prisiimtų įsipareigojimų sutvarkyti upės slėnį neįgyvendino, todėl projekto vykdytojas – Mažeikių rajono savivaldybės administracija sutartį su šia įmone nutraukė. Buvo paskelbtas naujas viešųjų pirkimų konkursas dėl slėnio sutvarkymo darbų. Jį laimėjo ir Ventos slėnį įrengti įsipareigojo kita įmonė – UAB „VVARFF“.
Darbai tęsėsi ir vasarai baigiantis mažeikiškiai jau spėjo pamatyti pokyčius į gera – gražėjančius pavenčius.
Atliktų darbų kokybę pavenčiuose bei Juodpelkio parko takus išbandė naktį iš sekmadienio į pirmadienį nušniokštusi liūtis.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijai, tikėdamiesi paaiškinimų, kas bus daroma, kad kaskart po didesnio lietaus situacija nesikartotų, išsiuntėme klausimus.
Sulaukę atsakymų būtinai juos paskelbsime.

Autorės nuotr.

21 Atsakymas į "Pavenčių takai neatlaikė išbandymo liūtimi"

 1. Taip parašė:

  Mazeikieciai turbut nera mate tikros liuties ir stipraus vejo,cia buvo tik normalus vasaros lietutis,kurio deka nori pateisinti juokingai atliktus darbus ir isplautus pinigelius,tas pats vyksta

 2. Vot kaip...g parašė:

  Nesupratau,ar cia asfaltas ar ruberoido sluoksnis 3 mm storio.Reikia buti gerais profesionalais,kad tokiu sluoksniu padengti.Gerai,kad dar vejas nenupute.O pinigai tai uzdirbti darbo liaudies.

 3. Simas parašė:

  Pažiūrėkit kas liko iš takų toliau už kotedžų žemyn paėjus, dar ne tokių nuotraukų būtų įdėti. Tarybiniai laikė daug metų, o šitie nė mėnesio…

 4. Plauna ne skalbia parašė:

  Viską nuplauna ir kaimus, ir mašinas ir pingus. Nėra dalyko ko neišplautų. bet jei norit kad stovėtų po šimtą metų kaip Aitvaro malūnas, tai ir projektuoti reikia ne snargliams, ne ant snarglių ir ne su bubiais. Rimtas betono pagrindas, armatūra, storasieniai plieniniai vamzdynai. Centrinė Pirkimų Organizacija iš klumpių iškristų nuo preliminarios sąmatos

 5. Tam hmm parašė:

  Jei nuotraukoj tik vienas fragmentas, nereiškia, kad tik jį vieną ir nuplovė. Juodpelkio parke ne ką geriau. Nors bvakar su grėbliuku gal ir buvo bandyta tas išgraužas takuose užkapstyti.
  O kad žmonės kokybės, tvarkos savo mieste nori, normalu. Turbūt jei kiekvieno jūsų asmeniniam kieme statybininkai tokias „chaltūras“ išdirbinėtų, reikalautumėt kokybės. `

 6. hm parašė:

  Keistuoliai tie komentatoriai,vandens perteklius nuplauna ištisus kaimus,miestelius,o čia tas pats vanduo tik takelio fragmentą ir koks pasipiktinimas.Asipeikėkit mielieji,ką komentuosit kai liūtis nuplaus jūsų automobilius į Ventą/?

 7. Šiandien liftas per geležinkelį neveikia parašė:

  bet tai ne naujiena.

 8. parašė:

  Viskas daroma tarsi tyčia: pavenčiuose – takai, tiltas – per geležinkelį, pėsčiųjų perėjos – grįstos trinkelėmis ir kt. Milžiniški pinigai ištaškyti, o brokas bado akis ir kaltų nėra. Matyt savivaldybės klerkai neturi kompetencijos ar noro pasirinkti tinkamus darbų vykdytojus ( žinoma, jie atrenkami konkurso tvarka). Jeigu pagrindinis kriterijus – maža darbų kaina, turbūt nemaža dalis pinigų įkrenta ir į užsakovų kišenes, todėl ir nepatogu valdžiažmogiams reikalauti, kad nekokybiškai atlikti darbai būtų perdaromi, brokas ištaisomas. Kaip gera sėdėti šiltoj kėdėj, žarstyti ES pinigus ir už nieką neatsakyti.

 9. Mažeikietė parašė:

  Pavenčiuose pasodinti juodieji klevai ir kaulenio krūmaiSpalvų gama būtų tikrai įspudinga.Tačiau kiek stebėjau jie nei karto nebuvo laisyomi.Ir skaudu matyti sudžiūvusius lapus ir džiuvančius krūmelius.Labai įdomu kaip kie atrodys pavasarį.Juk jie brangiai kainuoja,matosi ,kad dirbama tik siekiant išnaudoti pinigus,apir nieką daugiau negalvojama.Negi niekas iš seniunijos ar savivaldybės nematė?

 10. pasiūlymas parašė:

  gal nelabai į temą, bet noriu pastebėti dėl naujojo pėsčiųjų tako palei Ventą lygiagrečiai Pavenčių gatvės: vienoje vietoje įrengta kažkas panašaus į apžvalgos aikštelę. Puikus sumanymas, bet niekais virsta visos pastangos todėl kad tos Ventos upės panoramos per medžius beveik nesimato. Negi juos neįmanoma dar labiau išretinti? Ir išvis: reikėtų išgenėti visą medžių šabakštyną palei Ventos upę, kad ja būtų galima grožėtis einant bet kuria tako vieta. Sakysit paukščiai ten peri… Išgenėkit jau dabar ar per žiemą, tad pavasarį paukščiai lizdams sukti galės pasiieškoti kitų vietų – kitoje upės pusėje medžių taip pat daug – tegu ten ir peri.

 11. Reda parašė:

  Ne tik takai neatlaikė išbandymų, bet ir tilto per geležinkelį liftai taip pat. Trečiadienį vėl neveikė abu liftai. Žmonės dviračiais nešini vėl keberiojosi aukštyn – žemyn. Kodėl Mažeikiuose tokia betvarkė, kodėl amžinai kaltų nėra? Turi būti asmeninė atsakomybė už priimamus neadekvačius sprendimus. Meistrai, kurie remontavo liftus, sakė, kad tie liftai nepritaikyti tokioms apkrovoms. Jie skirti gyvenamiems pastatams. Tad liftai ir toliau tik ges ir ges, nieko nepadarysi. Ar negalima buvo viską išsiaiškinti, išanalizuoti prieš priimant sprendimus, kad be reikalo nemėtyti vėjais lėšų?

 12. VA parašė:

  IR IŠPLOVĖ PINIGĖLIUS.

 13. o parašė:

  prie Giedraičio daryti takai laikėsi iki kol naujus patiesė :DDDDDDDD.

 14. To Jo parašė:

  Už viso rajono infrastruktūros tvarkymą, daugiabučių asfaltavimą dabar atsakinga rimkienė, tai dabar savo papus prie kiekvienos duobės galės fotkintis

 15. darbsauga parašė:

  dar ne tokius kelius nuplauna, bet va Bažnyčios gatvę pavasarį tai genijai net duobes aplopė kaip niekur, o dabar kas? iškalė visą asfaltą su visais lopais, iškniso, išrausė, pridrėbė purvo – turėkitės. Ar žinote, kad prie 0,5 metro griovių jau reikia statyti saugumo atitvarus?

 16. Mara parašė:

  Semiai sakė ..kad daro viska ant juoko ..na dabar turi iš tu pačiu ištsisyt .nes turi visi garant…Dabar Rimkienė turbut paims į naga …

 17. Jo parašė:

  Fotkintis tai jos meksta,ale dar ir papus kaip atstata nori but i bunke visas panases.

 18. Aha parašė:

  O kas turi prižiūrėt atliktus darbus ? po žiemos dar ne tai atrodys

 19. Lina parašė:

  Ties Ventos sodais dar prieš liūtį buvo tokie „atnaujinti“ takai, ten nuo šlaito pastoviai vanduo teka ir plauna takus.

 20. Puiku parašė:

  Bus dar viena galimybė valdžios moteriškėms iš visų pusių nusifotkinti

 21. Jazminas parašė:

  Čia galima šitą sviestą taku pavadinti? Baisu. Nuotraukoje matosi net koks sluoksnis kažkokios juodos nesąmonės ant žvyro užvaryta. Gal 2 cm? Ir čia jau takų „atnaujinimas“ skaitosi. Jei nededat asfalto ar trinkelių, tai kam apskritai reklamuoti tai kaip sutvarkymą? Ar bent korius su skalda reikėjo sudėti, jei tiek pinigų trūksta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto