Pavirvytės dvare buvo švenčiamas Žemaitijos poezijos pavasaris

Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūris „Aura“ nuo balandžio mėnesio paskelbė literatūrinį prozos ir poezijos konkursą.
Šeštadienį Pavirvytės dvare vyko baigiamasis šio konkurso renginys, kurio metu buvo švenčiamas Žemaitijos poezijos pavasaris. Į jį susirinko gausus būrys literatų, atlikėjų ir žiūrovų.

Renginio vedėjai – „Auros“ pirmininkė Janina Butnorienė ir Algimantas Pileckis džiaugėsi gausiu susirinkusiųjų būriu, linkėjo, kad jie, klausydamiesi poezijos ir muzikos, užmirštų kasdienius rūpesčius. Poezijos konkurso tema buvo „Širdžiai mylėt neužginsi“, tad ir renginio dalyviai buvo kviečiami skaityti savo eilėraščius apie meilę, jausmus.
Pirmieji poetiniu žodžiu dalijosi Mažeikių literatai. Taip pat savo eiles skaitė Varnių (Telšių r.), Plungės, Šilalės, Šiaulių, Joniškio, Šakių kūrėjai.
Kai kurie literatai eiliuoja ir žemaitiškai. Viena plungiškė poetė pristatė savo kūrinį, parašytą šia tarme. Eilėraštis – apie žemaičio vyro meilę: šios eilės, pasitelkiant humorą, atskleidė žemaičio lėtumą, santūrumą.
Literatų eilėraščiai parodė, kokia plati yra renginio tema. Meilė, jausmai, pasirodo, nebūtinai atskleidžia vyro ir moters ryšį: tai apima ir jausmus Tėvynei, mamai, gamtos grožiui.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto