Pažeidimai pašalinti – kaltų nėra?

Nuotr. iš „Pajūrio kartingai“ tinklalapio

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitete antradienį buvo grįžta prie kartingų aikštelės nuomos Pavenčių gatvėje klausimo. Kai kurie politikai jaučiasi apgauti, nes pritarė, kad ji būtų išnuomota naujos paslaugos teikėjui – bendrovei „Pajūrio kartingai“, nors neturėjo tikrosios, teisingos informacijos.
Aikštelė verslininkams buvo išnuomota keturiems mėnesiams už 191 euro mėnesinį mokestį, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ši suma galėjo būti dešimt kartų didesnė. Apie tai kalbama Mažeikių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos pateiktose išvados bei Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų priimtame sprendime.

Kontrolės komitete buvo priminta kartingų aikštelės nuomos Pavenčių gatvėje istorija. „Santarvė“ taip pat ne kartą rašė apie tai, kad dar gegužės mėnesį Savivaldybės tarybos nariai pritarė Pavenčių gatvėje esančios aikštelės išnuomojimui bendrovei „Pajūrio kartingai“ už 191 euro mėnesinį mokestį keturių mėnesių laikotarpiui – iki spalio 31.
Kontrolierių tyrimo išvadose sakoma, kad Mažeikių rajono savivaldybė, skaičiuodama nuompinigių dydį, vadovavosi negaliojančiu teisės aktu, dėl ko buvo netinkamai apskaičiuotas žemės nuomos dydis. Taip pat teigiama, kad, skaičiuojant statinio vertę, buvo nepagrįstai pritaikytas 50 metų nusidėvėjimas, nors išnuomota aikštelė yra naujos statybos – ji užbaigta 2018 m. lapkričio mėnesį, o nuosavybės registracija atlikta 2019 m. kovo mėnesį.
Ir Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius išsiaiškino, kad nuomos sutartis buvo sudaryta pažeidžiant teisės aktus. Tiek kontrolierių išvadose, tiek Šiaulių prokurorų nutarime sakoma, kad nustatytus pažeidimus padarė Mažeikių rajono savivaldybė, priimtas sprendimas ir sudaryta nuomos sutartis pažeidžia imperatyvius reikalavimus, dėl ko negaunamos pajamos, nes kaina nepagrįstai sumažinta nuo 2135,83 euro iki 191,20 euro.
Buvo pareikalauta, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracija pagal kompetenciją imtųsi priemonių ir nustatytus pažeidimus pašalintų.
Apygardos prokuratūros nutarimą rajono valdžia apskundė, tačiau po aukštesnės instancijos prokurorų tyrimo buvo paliktas galioti pirmasis šiauliškių prokurorų nutarimas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Pažeidimai pašalinti – kaltų nėra?”

 1. to algiui parašė:

  Ką atstovauji,o gal pats ir esi tas ,,verslinykas“.Tik tokiu būdu galima ,,verslauti“:po priedanga, sumažinta iki absurdo kaina? Žinai kokia paslaugų kaina buvo?Lora rašė 10 min.-10 eur. .Ar žinote, kad dabartiniai tarybos nariai mums mažeikiškiams už paslaugų,prekybos leidimus padidino nuo 100 iki 500 procentų didesnius įkainius. Matyt ,kad dengtų tokius sprendimus.Ar susirinko ,,verslinykas“savo padangas toje aikštelėje, nes nuostolinga Mažeikių miestui ir gyventojams sutartis iki spalio 31? Kas davė leidimus ir pasirašė turėtų dingt iš Mažeikių, nes jie -miesto priešai. P.S. po to verkia biurokratai, ale valstybės tarnautojai ir politikai,kad biudžete trūksta pinigų. Surinks iš savų. O uždirbtus eur išveš ,,verslinykas“ į pajūry.

 2. Lora parašė:

  Bet už 10 min jis gauna 10 eur. Tai paskaičiuoiim išmintingi kurmiai…

 3. vietinis parašė:

  Buvo nebloga,nebrangi paslauga-pramoga jaunimui.Už tokią išpūstą kainą naujo investuotojo suvargsit beieškodami.Pagalvokim vien mokesčiam susimokėti reikia kiekvieną dieną surinkti apie 85 eur iš jų 15eur sudaro mokestis valstybei ir 70 eur pati nuoma.Tada įvertinkim technikos amortizaciją,kuro,tepalų ir prižiūrėtojo sąnaudas.O jug verslas be apčiuopamo pelno nedirba Tai kokie srautai klientų provincijoje turi atsirasti?

 4. Madona parašė:

  Vieni juokai : „vadovavosi negaliojančiu teisės aktu“ – daugiau, negu juokinga. Jeigu Savivaldybėje dirba dundukai ir padarė šitokius nuostolius „per žioplumą“ ir aplaidumą, tai nuostolius tegu dengia iš savo kišenės. Gal tada turės pamoką, kad negalima apvaginėti rajono žmonių ir patiems lobti. Gėda gudručiams.

  1. Algis parašė:

   Madona , greiciausei tu pats { pati } esi dundulis, nes uz tokia kaina nieks gyvenime nesinuomos, nemanau kad kitais metais mazeikiai betures tokia pramoga…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto