Pažinę dangų, pasaulį matuos savaip…

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į klausimą, ar pasaulis yra didelis, ar mažas, kiekvienas atsakytume skirtingai.

Julijono Kumpikevičiaus aerodrome ir aviacijos sporto klube Šerkšnėnuose savo pirmuosius šuolius liepos pradžioje atlikę Lietuvos Šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunieji šauliai nuo šiol pasaulio dydį matuos savaip.

Norinčiųjų labai daug

Itin kaitrią liepos popietę užsukę į Šerkšnėnuose esantį Julijono Kumpikevičiaus aerodromą išvydome ten būrį jaunųjų šaulių, atidžiai besiklausančių instruktoriaus Rimanto Morkūno žodžių.
Aerodrome vyko jaunųjų šaulių mokymai. Juose šauliai buvo supažindinami su parašiutizmo istorija, parašiutų veikimo, saugaus naudojimosi jais principais ir su visais dalykais, kuriuos būtina žinoti norint parašiutu iššokti iš lėktuvo.
Tokie mokymai yra dalis projekto, kurį įgyvendina Krašto apsaugos ministerija, Mažeikių aeroklubas bei jaunieji Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Pagrindiniu šio projekto tikslu įvardijamas jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas.
Pasak parašiutininko-instruktoriaus Rimanto Morkūno, aerodromas neturi tiek parašiutų, kiek yra norinčių su jais iššokti jaunuolių.

Atsakingai ruošėsi

Per intensyvių mokymų pertrauką kalbintas R. Morkūnas plačiau pasakojo apie aerodromo prieigose vykusias treniruotes bei mokymus.
„Tai yra projektas, tad jo dalyvius mokome visko nuo pagrindų. Jie susipažino su parašiutu, išmoko jį sudėti šuoliui, išklausė antžeminio pasiruošimo mokymų ir išvažiavo“, – pasakojo instruktorius.
Tuo tarpu jaunieji šauliai pirmajam savo šuoliui ruošėsi ilgai. Mokomasis parašiutų dėjimasis įprastai trunka apie 6 valandas.
„Dar 3 valandas skyrėme antžeminiam pasiruošimui. Be to, buvo teorinė dalis, kurioje supažindinau jaunuolius su parašiutizmo istorija. Labai svarbu ir tai, kad žmogus žinotų, kokie pojūčiai ir potyriai apima pakilus į dangų ir šokant iš lėktuvo“, – sakė R. Morkūnas.
Daugiau įspūdžių – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto